11. června 2020 23:56

PlayStation 5 dorazí i s 3D sluchátky, dvojitou kamerou či nabíjecím dokem

Konzoli doplní specializované příslušenství, které se postará o prostorový zvuk či snadné streamování her.

Sony konečně představilo kompletní design PlayStationu 5. Po jeho boku rovnou odhalilo i kompletní nabídku základního příslušenství, které je funkčně i vzhledově vyladěno právě pro chystanou konzoli. Přestože nejsou ještě známé přesné technické parametry ani cena, předáváme základní zveřejněné informace.

DALŠÍ ČLÁNKY K PS5: PRVNÍ FOTKY A VIDEO, TRAILERY NOVÝCH HER, NEJZÁBAVNĚJŠÍ PARODIE

Bezdrátová 3D sluchátka

Jedním z hlavních taháků nové konzole má být speciální čip pro 3D zvuk v nejvyšším rozlišení. A právě pro něj jsou připravena bezdrátová sluchátka s 3D podporou, minimální latencí a taky dvojicí mikrofonů pro aktivní potlačení hluku.

HD kamera

Nová dvojítá kamerka s rozlišením 1080p vychází z podobného příslušenství pro PS4, ale má být speciálně přizpůsobená pro jednoduché streamování herních přenosů, aby šlo rovnou z herního ovladače DualSense nastavit v rámci streamu doplňující okno s pohledem na hráče.

Ovladač na média

Speciálně pro ovládání mediálních funkcí PlaStationu 5, slouží tento samostatný ovladač. Hodit se tak bude při přehrávání UHD Blu-ray disků, streamovacích služeb či hudby. Navíc má zabudovaný mikrofon pro hlasové povely. Na jeho zadní části jsou čtyři přídavná tlačítka. Zatím však není jasné, k čemu budou dobrá.

Nabíjecí stanice pro dvojici ovladačů DualSense

Praktický způsob, jak odložit dvojici ovladačů DualSense a zároveň je nabíjet. Nebude to však skrze USB-C port v horní části ovladače, ale pomocí samostatného doku v jeho spodku.

Cena ani přesné datum vydání dosud nebyly oznámeny, podobně jako v případě samotného PlayStationu 5. Dá se však očekávat, že vyjdou po jeho boku v termínu před letošními Vánoci.

Které příslušenství vás zaujalo nejvíc?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný