4. srpna 2020 11:17

PlayStation 5 bude podporovat ovladač PlayStationu 4, ale jen u starých her

Jak to bude s kompatibilitou volantů, joysticků nebo VR?

Sony prostřednictvím oficiálního blogového příspěvku vysvětlila, jak budou starší příslušenství a periferie fungovat s PlayStationem 5. Ovladač DualShock 4 z aktuálního PlayStationu 4 (PS4) sice bude fungovat, ale pouze s hrami, které vyšly na PS4. Nové hry si na něm nezahrajete, protože Sony chce, aby plně využívaly vychytávky nového ovladače DualSense – žádný poloviční zážitek.

V klidu můžete zůstat, pokud jste si nakoupili oficiálně licencované periferie jako volanty, joysticky nebo arkádové ovladače. Ty budou fungovat se staršími i novými hrami určenými pro PlayStation 5. Platí to i pro bezdrátová sluchátka řady Platinum a Gold i pro third party headsety s připojením přes USB nebo audio jack.

Pokud vlastníte oficiálně licencované příslušenství od externích výrobců, upozorňuje Sony, že nemusí vždy fungovat bezchybně a hráči by se měli o jeho funkčnosti informovat u jeho výrobce.

Složitější to bude s PlayStation VR. Sada kamer, ovladače PS Move a PlayStation VR Aim Controller budou fungovat s vybranými hrami pro PlaysStation VR. Pro kamerový modul však bude potřeba speciální adaptér o němž se dozvíme podrobnosti později. Sony jistě chystá novou generaci VR příslušenství, ale ani to staré nechce hodit přes palubu.

Konkurenční Xbox Series X udělal jen minimální změny v ovladači a slibuje, že s novou konzolí budou fungovat i ovladače pro Xbox One. Ovladače ze starších konzolí přitom při minulé změně generace nefungovaly jak u PlayStationu, tak Xboxu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný