19. listopadu 2019 16:34

Takhle bude vypadat ovladač pro PlayStation 5. Co na něj říkáte?

Ovladač pro PS5 pokračuje ve vytyčené designové linii.

Sony Interactive Entertainment si v Japonsku podala patent na nový ovladač k PlayStationu, který už zahraniční média označují jako DualShock 5. Nijak radikálně se neliší od toho aktuálního, což odpovídá i popisu Marka Cernyho, architekta PlayStationu 5. Ten hovořil o jediné výrazné odlišnosti, kvalitnějším mikrofonu, který bude mít výraznější průlis mezi dvěma analogovými páčkami.

Ovladač je nepatrně zavalitější, zřejmě pro lepší držení při delších herních seancích, zvětšena byla také dotyková ploška a místo microUSB portu dostal aktuální USB-C, který by měl mimo jiné zajistit rychlonabíjení.

Známe už taky nový vibrační systém, který zajistí lepší haptickou odezvu. Ta se bude přenášet i do analogových páček a triggery pak budou klást různý odpor – například s ohledem na používanou zbraň nebo prostředí, v němž se ve hře pohybujeme.

Kvalitnější mikrofony v ovladači budou souviset s patentem na nový způsob hlasového ovládání, který byl zveřejněn už na konci září. DualShock 5 bude možná vypadat povědomě, ale jeho používání by mohlo být osvěžujícím způsobem nové.

Co na něj říkáte?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný