16. července 2020 13:25

PlayStation 5 nebo Xbox Series X? Více než sto tisíc lidí hlasovalo, které konzoli dají přednost

V mnoha ohledech jde sice o vyrovnaný souboj, realita však bude pravděpodobně trochu jiná.

Populární francouzský herní youtuber Julien Chièze uspořádal v uplynulých měsících mezi svými fanoušky dlouhodobou anketu, zda si koupí z nadcházející generace konzolí spíše PlayStation 5 nebo Xbox Series X, případně obě či ani jednu z nich. Hlasovalo více než sto tisíc lidí, což už je velice solidní vzorek, ačkoli se jednalo o lidi z frankofonních zemí.

Zveřejněné výsledky jsou překvapivě jednoznačné, jelikož drtivých 73 procent hlasovalo pro PlayStation 5 a pouhých 17 procent pro Xbox Series X. Pět procent hlasujících si plánuje koupit obě konzole a stejné procento pak ani jednu z uvedených konzolí.

Zdá se, že převaha kterou získal PlayStation nad Xboxem v aktuální čtvrté generace by se mohla ještě zvýraznit. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že se na 23. července teprve chystá velká prezentace Microsoftu, jejíž první vlnu už si Sony odbylo.

Zajímavou statistikou je taky vývoj v hlasování od ledna do června, kde bylo vidět, že kampaň Microsoftu zpočátku celkem fungovala, když měl Xbox Series X v březnu slušný podíl 27 procent, jenže pak začalo uvolňovat informace Sony a Xbox ztratil vítr z plachet. Nabere ho ještě?

Co říkáte na výsledky ankety?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný