21. května 2019 14:48

Konec nahrávacích obrazovek! Podívejte se, jak je PlayStation 5 neskutečně rychlý

Nová generace konzolí změní způsob, jakým hrajeme hry.

Na internet uniklo video, které ukazuje kousek neveřejné prezentace chystaného PlayStation 5. Týká se nového SSD disku, který má umožnit řádově rychlejší nahrávání. To by mělo hráče zbavit nahrávacích obrazovek a umožnit také větší průchodnost dat v průběhu hraní, tedy i konec zasekávání grafiky třeba při rychlé změně scény.

Jako příklad posloužila populární hra Spider-Man z loňského roku. Nadcházející PlayStation je srovnávám se současnou konzolovou špičkou od Sony PlayStation 4 Pro. Testováno je jak nahrávání checkpointu ve hře, tak rychlé streamovéní grafiky při neustále zrychlovaném průletu městem. Rozdíl je opravdu markantní!

Sony se pro oficiální PlayStation Magazine vyjádřilo, že chce z loadingů skutečně učinit věc minulosti. Věříme, že v případě 4K rozlišení by to skutečně mohla být pravda, ale jelikož PlayStation 5 slibuje i hraní v 8K s podporou ray tracingu, tam už na takové sliby věříme méně.

Podle veškerých vyjádření se oficiálního představení máme dočkat až v příštím roce, přičemž s podporou stávající generace PlayStation se ještě tři roky počítá.

Věříte, že nás PlayStation 5 skutečně zbaví nahrávacích obrazovek?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný