28. července 2020 14:47

Fotky z výrobní linky PlayStationu 5 ukazují oddělitelné boční panely

Změna vzhledu by mohla být u nového PlayStationu otázkou okamžiku.

Od chvíle oficiálního uvedení vzhledu chystaného PlayStationu 5 se spekuluje, jaké by mohla mít konzole další variantu vzhledu. Její sendvičová struktura přímo vybízí ke změně barev postranních panelů či podsvícení a vznikla už spousta různých fanouškovských vizualizací.

Čerstvě však na čínské fórum a9vg unikla série fotek, která má pocházet z výrobní linky, která už se chystá ke spuštění sériové výroby. Při spuštění prodejů před koncem roku totiž má být k dispozici až 10 milionů kusů nové konzole.

Fotky ukazují konstrukci plastových bočnic s jednoduchým cvakacím systémem uchycení. To naznačuje, že by měly umožnit jednoduchou uživatelskou výměnu, protože nejsou vybaveny ani žádným zajišťovacím šroubem. Sony by tak mohla prodávat výměnné bočnice různých barev či motivů.

Bezpochyby však také budou existovat speciální edice konzole, jako tomu bylo u dosluhující generace PlayStation 4. Ty dotáhnou celou proměnu dále, protože speciální ladění dostane centrální panel, přibalený ovladač DualSense, a to včetně barvy podsvícení.

Pokud by šlo bočnice skutečně jednoduchým způsobem oddělit od hlavní konstrukce, znamenalo by to rychlejší přístup k vnitřním komponentům, ale taky možnost pomoci jejímu lepšímu chlazení – ale za cenu rizika, že se částečně naruší navržené proudění vzduchu či se bude vnitřek více zanášet prachem.

Líbí se vám standardní bílé bočnice, nebo byste je vyměnili za jinou barvu? Za jakou?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný