18. června 2019 14:21

PlayStation 5 bude výkonnější než nový Xbox Scarlett. Kdo to tvrdí a proč?

Hlasy z herního zákulisí promluvily.

Xbox i PlayStation už prozradily základní parametry své příští generace konzolí, které se dočkáme na podzim příštího roku. Obě budou postaveny na technologii od AMD – tedy procesorech řady Zen 2 a grafickém jádru s architekturou Navi. Stejně tak slibují superrychlé úložiště SSD nové generace, které má v podstatě vymazat nahrávací obrazovky.

V čem se tedy budou lišit a která bude mít výkonnostně navrch? Podle vývojářů her pro obě nadcházející konzole bude mít lehký náskok ve výkonu PlayStation 5. Právě vývojářská studia už mají k dispozici tzv. dev kity konzolí, na kterých hry ladí.

Informaci obdržel z více zdrojů známý herní redaktor Colin Moriarty, který však zároveň připomněl, že do příštího roku ještě může u obou zařízení dojít k úpravám parametrů. Obě slibují schopnost ray-tracingu a 4K rozlišení při 60fps, ale i schopnost přenášet signál až v 8K. To však nic neříká o kvalitě grafických efektů či vyhlazování.

Ve stávající generaci má výkonnostně navrch PlayStation 4 nad Xboxem One, což však zvrátila vylepšená řada konzolí, kde naopak Xbox One X poráží v síle PlayStation 4 Pro.

Myslíte, že výkonnostním králem se v nové generaci skutečně stane PlayStation?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný