7. října 2020 11:14

PlayStation 5 bude v češtině. Nová konzole slibuje i mnoho lokalizovaných her

Nová konzole bude hned od startu lokalizovaná.

Česká pobočka Sony na sociálních sítích oficiálně potvrdila, že PlayStation 5 bude mít prostředí v českém jazyce, to znamená všechna herní menu i nastavení. Její předchůdce PlayStation 4 se českého překladu dočkal až několik let po uvedení na trh, takže jde jistě o posun vpřed.

Lokalizace nebyla potvrzena pro on-line obchod PlayStation Store, který by měl alespoň prozatím zůstat v angličtině. Jelikož však Sony prodává i Digital Edition nové konzole s nutností hry nakupovat pouze pomocí tohoto obchodu, tak se jeho česká lokalizace přímo nabízí.

A jak to bude s hrami? Zde Sony pouze ujišťuje, že chce všechny velké očekávané hry lokalizovat, minimálně pomocí titulků a českého menu. Vybrané se mají dočkat i českého dabingu. Stále však nezveřejnilo seznam, který však slibuje v nejbližších dnech.

Snad se z něho dozvíme, jak to bude s češtinou pro launchový titul Spider-Man: Miles Morales, kde se lokalizace očekává, jelikož ji měla i původní hra. V první vlně exkluzivních titulů bude taky remake Demon’s Souls nebo Astro’s Playroom, což bude jednoduchá plošinovka předinstalovaná na každém PlayStationu 5.

Čeština se dá očekávat i u her orientovaných na mladší publikum jako Ratchet & Clank: Rift Apart nebo pokračování populární série LittleBigPlanet s názvem Sackboy: A Big Adventure.

Je pro vás česká lokalizace rozhodující, nebo jste v pohodě s angličtinou?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný