21. července 2021 10:59

Populární fotbalová série PES bude zcela zdarma a nabídne jedinečné novinky. Čím chce porazit FIFU?

Fotbal od Konami se bude nově jmenovat jednoduše eFootbal, poběží na zcela novém enginu a bude pro všechny zdarma.

Rozlučte se s názvem Pro Evolution Soccer a jeho zkratkou PES. Fotbalová videohra od Konami se letos přejmenuje jednoduše na eFootball, poběží poprvé na technologii Unreal Engine a bude zdarma pro hráče na nové i minulé generaci konzolí Xbox a PlayStation, na PC, ale taky na zařízeních běžících na Androidu a iOS. Všichni si navíc zahrají proti sobě díky cross-play.

Hra už nebude vycházet každý rok podobně jako konkurenční FIFA, ale bude dostávat pravidelné online aktualizace. Nevyjde ve fyzické podobě, ale pouze digitálně, přičemž první základní verze dorazí už na sklonku léta. Umožní lokální hraní s největšími licencovanými kluby a vzájemné měření sil v rámci jedné rodiny konzolí - například hráči s PlayStation 4 proti PlayStation 5.

Jak ukazuje časový harmonogram, na podzim budou uvolněny další herní módy a do cross-platformního hraní se přidají i hráči na Steamu. V zimě se přidá podpora mobilních zařízení, na kterých zároveň přibude možnost používat velké herní ovladače, aby nebyli oproti ostatním znevýhodněni.

Konami zatím nezveřejnilo, jak bude fungovat free-to-play - co všechno bude hra zahrnovat zdarma a co bude třeba přikupovat a zda vůbec nabídne offline režimy jako národní ligy či kariéru.

Trailer však prozradil mnohé vlastnosti nového enginu. Pohyby hráčů snímali vývojáři podobnou technologií celotělových obleků jako letošní ročník hry FIFA - oblékl si je například Andrés Iniesta nebo Gerard Piqué.

Hrajete fotbalové hry? Co říkáte na letošní revoluci od Konami?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný