29. srpna 2016 16:07

Ovládat myslí nebo motorovkou? 5 nejdivnějších herních ovladačů všech dob!

Tak s tímhle byste toho opravdu moc nenahráli...

Hry jsou především zábava, někdy ale zajdou vývojáři konzolí trochu daleko a nechají se unést myšlenkou, která dobře vypadá v propagačních materiálech, ale tím to také končí. Pojďte se s námi podívat na pět nejdivnějších ovladačů videoher, pocházejících především z dob, kdy se ještě nikdo nebál experimentovat.

1) MOTOROVKA Z RESIDENT EVIL

Čtvrtý díl série Resident Evil se na konzoli Nintendo GameCube neobešel bez tohohle krasavce. Jde o značně zakrvácenou motorovou pilu, která je zároveň i ovladačem. Nikdo však očividně ani nepomyslel na to, že by někdo vůbec zkoušel s tímto „ovladačem“ hrát. Tlačítka jsou rozmístěna tak tragicky, že je dnešní optikou těžko představitelné, očekávat něco podobného v moderním hávu.

2) ATARI MINDLINK

Posedlost ovládat hry myslí, začala už před mnoha lety. Ne vždycky se ale dařilo zapojit do hraní mozek, byť měl hráč na hlavě zařízení jako vystřižené ze sci-fi filmů osmdesátých let. Patřilo k nim i Atari Mindlink, který však neměl nic společného s impulzy vašeho mozku, ale s činností hráčova čela. Zejména obočí si při hraní s tímhle udělátkem pořádně zacvičilo.

3) LASER SCOPE

Další náhlavní soupravu pustili do světa lidé z Konami ještě v době NESu – šlo o laser scope, který však nebyl ničím jiným než světelnou pistolí připoutanou k hlavě. Mechanismus výstřelu se spouštěl skrze velmi citlivý mikrofon, který spolehlivě reagoval i na okolní ruchy, takže jste nekontrolovatelně stříleli kolem sebe a netrefili vůbec nic…

4) U-FORCE

Je trochu s podivem, že se pořád bavíme o Nintendo Entertainment System (NES), ale právě pro tuto konzoli vznikaly zejména v Japonsku hodně bizarní ovladače. Dalším z nich je U-Force – dotyková deska, která měla přenášet hráčovy pohyby přímo do hry… Měla a nikdy to tak úplně nezvládla. Hraní i těch největších banalit bylo rázem nadpozemsky těžké.

[[nid:3043958]]

5) RAIL DRIVER

Simulátory jsou odvětvím, pro které vzniká spoustu speciálních ovladačů, většinou se to ale týká pouze závodních a leteckých her. Pokud však patříte mezi vyznavače mašinek, určitě by se vám mohl zalíbit RailDriver – deska, věrně simulující všechny důležité prvky, které naleznete v kabinách strojvedoucích. Jen škoda, že tahle věc funguje s jednou jedinou hrou…

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný