7. ledna 2021 11:33

Ovladač nového Xboxu by mohl dostat vylepšení z konkurenčního ovladače PlayStationu

Xbox pošilhává po ovladači PlayStationu.

Konzole nové generace Xbox Series X je na trhu jen dva měsíce a Microsoft už hledá cesty, jak ji vylepšit, aby byla lépe konkurovala svému největšímu rivalovi – PlayStationu 5 od Sony. Třeba v hrubém výkonu nebo v nabídce herního předplatného přitom už nad PlayStationem vede. Jenže novému Xboxu chybí nějaká výraznější novinka, jakou je u konkurence třeba vylepšený ovladač DualSense. A právě tím směrem teď Microsoft míří.

Mezi nové majitele Xboxů Series X a S totiž rozesílá dotazník, který zjišťuje, s čím jsou spokojení a co by chtěli ještě upravit či vylepšit. Jedna z otázek přímo zmiňuje speciální funkce ovladače PlayStationu 5, což jsou adaptivní triggery a haptická odezva, a zda po nich hráči na Xboxu touží.

Na konci uplynulého roku navíc unikl patent z roku 2017, který ukazuje, že měl Microsoft pro svůj ovladač připraven technický návrh mechanismu, který se velice podobá právě adaptivním triggerům PlayStationu. Nakonec se však rozhodl, že místo inovace na herním ovladači zaměří své úsilí jiným směrem.

Nic zásadního tak Microsoftu nebrání, aby začal k Xboxům řady Series v budoucnu přibalovat nový vylepšený druh ovladače, který by si stávající majitelé mohli dokoupit.

Potřebuje podle vás nový Xbox vylepšit ovladač?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný