21. září 2016 15:11
Adam Vala

Od Heavy Rain po Last of Us! Tohle je 5 konců videoher, které vás rozpláčou...

Když si hry alespoň na chvilku zahrají na dospělé médium....

Emoce jsou pro mnohé hráče důvodem, proč vůbec hrají videohry, a můžete vzít jed na to, že je tady celá řada titulů, která s vámi doslova zahýbe. Abyste ale šli na jistotu, vybíráme pro vás pět her, jejichž konce útočí na všechny vaše smysly a pravděpodobně vás rozpláčou. Drsňákům mezi vámi samozřejmě jen zvlhnou oči, ale chápete nás… A samozřejmě – ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY – takže ho nečtěte, pokud jste některou z následujících her nehráli.

Heavy Rain

Čím jiným začít, než tvrdým a nekompromisním thrillerem Heavy Rain, ve kterém na vás čekají hodně nepříjemné chvíle a zvraty, se kterými zkrátka nepočítáte. Hlavní hrdina Ethan sice může z celého příběhu o sériovém vrahovi vyjít vítězně – s přeživším synem, manželkou a očištěním vlastního jména, ale také všechno může dopadnout smrtí Ethanova syna, útěkem manželky a nuznou sebevraždou ve vězení…

Red Dead Redemption

Nestává se příliš často, že by hlavní hrdinové her umírali, v případě westernu Red Dead Redemption a Johna Marstona se ale vývojáři z Rockstaru rozhodli jasně. A je to tak správně – jeho smrt sice obrečíte, dá vám však pocit, že celý příběh má smysl, je dospělý a na nic si nehraje. Uslzené bravo!

Shadow of the Colossus

Ačkoliv je hra Shadow of the Colossus spíše artovou záležitostí, příběh vám roztrhá srdce na mnoho kousků. Hlavní hrdina se snaží zničit kouzlo, kterým je uvězněna jeho vyvolená, a učinit tak může jen prostřednictvím zabíjení obřích monster – kolosů. Po zabití toho posledního je sice prokletí dámy v nesnázích zrušeno, ale zároveň je tím na zem vpuštěna ještě větší a zničující síla, která hlavního hrdinu doslova pohltí. Už nikdy svoji milou neuvidí…

Halo: Reach

I v prostoru sci-fi je místo na srdceryvné příběhy a o jeden z nich se postaralo i Halo: Reach. V úplném závěru dostanete jediný úkol – přežít – a unikum spočívá v tom, že hrajete takřka až do posledního momentu. Konec už je sice zpracován filmečkem, ale pořád jste to jen vy a zástupy mimozemských monster, které vás dříve či později rozsápou na kusy.

The Last of Us

Pokud se bavíme o dojemných momentech, je The Last of Us nevyčerpatelnou studnicí. Už začátek hry pořádně zahýbe s vašimi emocemi kvůli smrti dcery hlavního hrdiny, ale závěr? Když Joel rozhodne následovat cestu vlastního srdce a značné dávky sobeckosti, nevydá Ellie do rukou vědců, kteří by pomocí ní mohli stvořit lék na nákazu… A i když nejde o tak špatný závěr, jak by se mohlo zdát, samotné rozhodnutí a cesta k němu vedoucí jsou zkrátka nezapomenutelné.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný