12. března 2020 20:22

Další herní Zaklínač oficiálně potvrzen: hlavní postavou už ale nebude Geralt

Šéf polského studia CD Projekt RED promluvil o jeho plánech.

Velké pokračování Zaklínače už se chystá. Tak lze přeložit prohlášení Adama Kicińskiho, šéfa CD Projektu RED. "Náš tým už pracuje na příští single-playerové hře ze zaklínačského světa. Nebude se však jmenovat Zaklínač 4," vysvětlil.

Upřesnil, že na projektu pracuje menší skupina lidí a má už připravenou základní kostru, kterou bude dále rozpracovávat. Většinu sil teď studio soustředí na dokončení Cyberpunku 2077 a ihned po jeho dokončení se zaměstnanci rozdělí na dva týmy – jeden bude pro Cyberpunk chystat online verzi, druhý příběhové datadisky. Až poté se naplno přesunou ke zmíněné nové hře.

Kiciński znovu připomněl, že sága Geralta z Rivie je už uzavřenou trilogií a máme se tak chystat na nové hlavní hrdiny. V prosinci roku 2019 dospěli zástupci studia k dohodě s autorem knižní předlohy Andzejem Sapkowskim, který od nich požadoval 16 milionů v náhradách za nedodržení autorských smluv.

Podepsali s autorem smlouvu novou v nezveřejněné výši, která jim zajišťuje práva nejen na videoherní zpracování, ale taky na komiksy, deskové hry a další související zboží.

Těšíte se na novou velkou zaklínačskou hru?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný