8. září 2016 10:57
Adam Vala

Nový PlayStation je tady! Je to nejlepší konzole všech dob a vyrovná se počítačům? Známe cenu i datum vydání...

Všechny spekulace se potvrdily, nový PlayStation 4 Pro už klepe na dveře!

Včera večer došlo k očekávanému odhalení vylepšené konzole PlayStation 4. Nejmenuje se Neo, nýbrž Pro, a podle všeho nabídne až dvojnásobně vyšší výkon oproti základní verzi. Internet je plný všemožných informací, analýz a zpráv, které jsme pro vás rozebrali do pěti nejdůležitějších bodů. Pokud vás zajímá, kdy konzole vyjde, kolik bude stát a co si na ni zahrajeme, pak čtěte směle dál.

1) CENA A DATUM VYDÁNÍ

Říkejte si, co chcete, ale cena vždycky byla určujícím faktorem nákupu takřka čehokoliv. I v tomto případě tomu není jinak, a pokud si plánujete PlayStation 4 Pro koupit, následující informace vás potěší. Na vydání budete muset čekat pouze do 10. listopadu letošního roku a zaplatíte za ni v přepočtu 399 dolarů. V českých obchodech je momentálně cena nastavená na 10 990 Kč.

2) HRANÍ VE 4K

Jednou z avizovaných novinek měla být podpora hraní v rozlišení 4K a šéfinženýr PlayStationu – Mark Cerny – tyto domněnky potvrdil. Díky lepšímu grafickému čipu, rychlejšímu procesoru a 8 GB operační paměti budou hry vypadat mnohem lépe nežli na stávající verzi konzole. Vyšší výkon ale určitě ocení ti, kdo 4K televizi/monitor nemají. Hry budou mít více detailů, dojde i na pokročilý systém vyhlazování stran a standardem bude minimálně 1080p.

3) JAK TO BUDE S HRAMI?

Sony si dává záležet na tom, aby nerozdělil majitele konzole PS4 a proto slibuje, že hry budou plně kompatibilní na staré i nové konzoli. Je však pravděpodobné, že se vývojáři nyní začnou prezentovat záběry z PS4 Pro a všechny hry na základní verzi budou vedle vylepšených bráchů vypadat trochu chudě.

4) NOVÝ OVLADAČ A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Spolu s PS4 Pro se do obchodů dostane i nová sada příslušenství, ať už do něj počítáte ovladač s lehce pozměněnou horní stranou, anebo nové headsety, kamerku (konečně i s klipsnou pro připíchnutí k televizi) či stojan, budete-li chtít mít konzoli postavenou vertikálně.

5) FILMY A DALŠÍ ZÁBAVA

Je trochu s podivem, že PS4 Pro nezvládne přehrávat Blu-ray v rozlišení 4K, to je věc, kterou všichni brali jako tutovou záležitost. I tak se ale konzole opět pochlubí širokou nabídkou seriálové a filmové zábavy včele s Netflixem. Zajímavostí také je, že hry budete moci streamovat ve Full HD rozlišení při 60 fps.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný