9. prosince 2019 17:05

Nový BioShock oficiálně potvrzen. Na čem si ho zahrajeme?

Velká hra si žádá zcela nové vývojářské studio.

O čem se delší dobu jen šuškalo, se konečně potvrdilo. BioShock se vrátí v novém plnohodnotném pokračování. Oznámil to vlastník značky, vydavatelská společnost 2K, která pro vývoj hry založila zcela nové studio s názvem Cloud Chamber. Co však příliš nepotěší, je část tiskové zprávy, v níž se píše, že "hra bude ve vývoji ještě několik let". Čtvrtý BioShock je evidentně mířený na novou generaci konzolí.

"Založili jsme Cloud Chamber, abychom vytvořili neobjevené světy a jejich příběhy, co budou posouvat možnosti videoherního média," zní ambiciózní prohlášení šéfky studia Kelley Gilmore. Ve videoherním průmyslu jde o skutečnou veteránku s více než dvacetiletou kariérou, která zahrnuje řídící pozice například ve Firaxis Games a podíl na sériích Sid Meier’s Civilization a XCOM.

Studio stále nabírá nové vývojáře, ale v jeho řadách už je podstatná část tvůrců předchozího dílu BioShock Infinite. Životopisy členů zahrnují taky položky jako Call of Duty, Assassin’s Creed, Battlefield nebo Walking Dead.

Všechny tři dosavadní díly série Bioshock tvořily Irrational Games vedené herní legendou Kenem Levinem. Studio však bylo v roce 2014 náhle rozpuštěno a Levine založil svůj vlastní menší tým pod hlavičkou Ghost Story Games.

Těšíte se na nový BioShock?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný