14. července 2022 16:15

Nový Assassin's Creed odhalen, má to však háček. Opravdu nás čekají Aztékové?

Chystaný Assassin’s Creed má přijít ještě do konce letošního roku. Unikly však dost rozporuplné informace o tom, kdy a kde se bude odehrávat.

Známý novinář a insider Jeremy Pentera prozradil, že by se příští hra ze série Assassin’s Creed měla odehrávat na počátku 15. století ve Střední Americe. Konkrétně se máme vydat do říše Aztéků, jíž se pomocí série zákeřných strategických rozhodnutí podařilo zničit španělskému conquistadorovi Hernánu Cortésovi.

Fanoušci zprávu přivítali se značným nadšením, protože kromě velice atraktivní lokality jde taky o jeden z nejzajímavějších a nejkrutějších příběhů lidských dějin. Bohužel jejich nadšení výrazně přibrzdil ještě známější novinář a insider, kterým je Jason Schreier.

Ten je známý svými četnými kontakty v Ubisoftu, díky nimž už na jaře přinesl první informace o tom, že příští Assassin’s Creed bude mít podtitul Rift a půjde o menší dobrodružství, které původně mělo být DLC pro AC: Valhalla.

Schreier na Redditu popřel informaci o Aztécích a tvrdí, že se Rift bude odehrávat v Bagdádu. Hlavním hrdinou má být Basim Ibn Ishaq, příslušník řádu Skrytých z Valhally. Schreier navíc tvrdí, že z Ubisoftu nikdy nezaslechl nic o Aztécích ani ve vztahu k chystané live service platformě Assassin’s Creed Infinity. Ta by měla přijít v roce 2023 a jednotlivá dobrodružství, zážitky a prostředí na něj budou přicházet postupně formou kapitol, nikoli jako samostatné hry.

Oficiálního odhalení nového Assassin’s Creedu bychom se měli dočkat na velké zářijové akci Ubisoftu. Již za pár měsíců se tedy dozvíme, který z insiderů má pravdu.

Zdroj: Tech4Gamers

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný