14. ledna 2020 13:26

Nová nálož informací o Assassin's Creed Ragnarok. Chystá se velkolepý návrat ke kořenům!

Střípky se skládají v něco velice zajímavého.

Unikl nový balík informací o chystaném vikinském Assassin’s Creed, jehož pravost potvrdil i Jason Schreier z Kotaku, který má přístup do zákulisí vývoje hry. Pojďme si bleskově shrnout, co všechno o hře prozradil.

Ragnarok bude oficiálně oznámen v únoru v rámci akce PlayStation s datem vydání 29. září. Půjde o cross-gen titul, který vyjde na stávající i budoucí konzole a taky na PC. Hlavní postava se bude jmenovat Jora a budeme si moci opět vybrat buď muže, nebo ženu. Novinkou je kooperace pro 4 hráče ve stylu Ghost Recon Wildlands.

Jora povede čtyřčlennou skupinu, která se bude moci sestávat právě i s živých spoluhráčů. Hra bude obsahovat systém tříd s různým stromem dovedností. Přibude zbraní, které budou mít i různou odolnost, možnosti vylepšení a budeme se o ně muset starat.

Inventář bude omezen, abychom nemohli nosit nálož zbraní či mnoho zbrojí. Místo adrenalinu bude součástí soubojů berserk mód se speciálními útoky, vrátí se i skrytá čepel. Souboje budou taktičtější s větším důrazem na časování vykrývání.

Stealth bude rafinovanější, včetně šplhání po stromech, skrývání ve sněhu, blátě, vegetaci či pod vodou..., při správně volbě oblečení budeme moci taky splynout s davem.

Novinkou bude systém reputace, který se bude odvíjet i podle toho, kterému království pomůžeme v určitých bitvách a konfliktech. Součástí hry tak budou dobývací bitvy. Tažení proti městům či pevnostem templářů budete moci naplánovat s vikinskými tábory.

Oblasti již nebudou omezené levelem, prozkoumávat je budeme opět pomocí živého dronu, tentokrát to bude havran, který poskytne tzv. Ódinův pohled. Plavit se budeme po moři i řekách. Navštívíme Londýn, York, Paříž i Kyjev.

Těšíte se?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný