5. listopadu 2018 15:02

Hráči se bouří proti novému Diablu. Co jim vadí nejvíce?

Tohle si podle hráčů prostě Diablo nezaslouží.

Blizzard zažívá rozporuplné časy. Hráčská komunita se raduje z přípravy remasterované strategické pecky Warcraft 3 a taky z World of Warcraft Classic, co vrátil populární multiplayerovku na začátek k tzv. vanilla verzi, do legendární éry Molten Core nebo Onyxias Lair. Jenže pak je tu nejvíce očekávané nové Diablo...

... k němuž určitě v Blizzardu čekali naštvané reakce, ale že jich bude tolik? Nové Diablo: Immortal totiž bude mobilní hrou, která zároveň vyžaduje neustálé připojení k internetu. Navíc má příběhem jen vyplnit díru mezi koncem Diabla 2: Lord of Destruction a začátkem Diabla 3.

Blizzard hru svěřil firmě NetEase, což samo o sobě budí velké pochybnosti. Záběry z hraní totiž vypadají, jako by se jednolo jen o mírně upravenou a přeskinovanou jejich předchozí RPG rubačku Endless of God. Hráči, kteří jsou zvyklí od Diabla na určitou hloubku hratelnosti i vyprávění, tak nevěřícně kroutí hlavou.

Výsledkem je smršť naštvanosti napříč celým internetem. Cinematic trailer (níže) měl v době vydání článku na YouTube 410 tisíc palců dolů a jen 15 tisíc lajků. Blizzard dokonce sáhl k mazání negativních příspěvků, což už se projevuje i v komentářích.

"Čtrnáctkrát jste mě smazali, tak to říkám znovu: Žádný král nevládne věčně, můj synu! Po více než dvaceti letech a spoustě nezapomenutelných vzpomínek půjdu jinou cestou. Změnil ses Blizzarde, změnil," komentuje uživatel RedPull Shark.

Zástupci Blizzardu se mezitím snaží hasit požár prohlášeními, že hra dostává veškerou péči, kterou si slavná značka zaslouží. Vše ale nejspíš povede k tomu, že co nejdříve ohlásí čtvrté plnokrevné Diablo. Snad bude mít Blizzard pro téměř fanatickou fanouškovskou základnu dost trumfů v rukávu.

Taky vás Blizzard ohlášením mobilního Diabla zklamal?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný