9. listopadu 2017 15:24

Nové Call of Duty už vydělalo 11 miliard korun! Je to nej hra všech dob?

Návrat do druhé světové války se vyplatil!

Po Call of Duty z druhé světové volali fanoušci mnoho let. Herní série se pokoušela jít kupředu a zkoušet spíš budoucnost, nakonec ale vyslyšela prosby z internetu a vrátila se k boji s nacisty. Je tedy vydání Call of Duty: WWII považováno za úspěch? Rozhodně ano. Za první tři dny totiž hra vydělala 500 milionů dolarů (nebo také 11 miliard korun), což je dvojnásobek částky, již za stejnou dobu utržil předcházející díl jménem Infinity Warfare.

Sázka na „retro“ prostě zafungovala a firma Activison bere start WWII jako ohromný úspěch. V tuhle chvíli se jedná o nejvýdělečnější Call of Duty od Black Ops 3, jež se předloni rozjelo s mohutnými 550 miliony. Revoluce se nicméně nekonala – stačí zavzpomínat na Black Ops 2 z roku 2012 a tržby 500 milionů jen za první den!

I takhle je ale WWII jednoznačný úspěch, který navíc zlomil jiný rekord. Jedná se totiž o nejstahovanější plnou hru na PlayStationu 4 v rámci jednoho dne. Activision se zároveň vychloubá tím, že je půlmiliardový start WWII vyšší než sečtené otvíráky Wonder Woman a Thora 3. Což samozřejmě zní moc hezky, i když je to klasické poměřování jablek s hruškami.

Call of Duty: WWII se mimochodem pyšní spokojenými recenzemi, takže se hře zadařilo po všech stránkách. A pokud jste ještě nevyrazili do boje, možná vás k němu navede tahle výborná reklama.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný