20. července 2016 14:56
Adam Vala

Nová konzole od Nintenda bude za hubičku! Nabídne nejlepší poměr cena/výkon. Známe podrobnosti!

Už v listopadu se připravte na další dávku hraní!

Ještě před vydáním očekávaného a rouškou tajemství zahaleného Nintenda NX, se japonská společnost rozhodla pro odvážný krok. Chystá totiž oživit slavný Nintendo Entertainment Systém alias NES a ve zmenšené verzi jej začít na podzim znovu prodávat.

Konzole dokázala během svého aktivního životního cyklu oslovit více než 60 milionů lidí a mohla by zapůsobit na starší generaci, která s ní má spojeny své herní začátky. V porovnání s původní verzí se dočkáme menších rozměrů, moderních vychytávek, jako je možnost připojení k televizi přes HDMI, ale na druhou stranu klasického hranatého ovladače.

Největší změnou pak je nemožnost použít původní a vlastně ani žádné jiné cartridge (ano, vy mladší, dřív neexistovala CD ani DVD a hry byly na „kazetách“). Konzole bude obsahovat 30 nejslavnějších her bez možnosti nabídku jakkoliv rozšířit, půjde však o tituly jako Castlevania, Donkey Kong, Mega Man nebo Super Mario Bros. Tedy hry, které by vás pravděpodobně přiměly se vůbec do hraní na retro konzoli pouštět.

Konzole bude oficiálně dostupná i v České republice, a to od 11. listopadu tohoto roku. Cena je předběžně nastavena na 1699 Kč a neměla by přesáhnout hranici 2000.

Adam Vala

Sdílejte článek
Štítky Nintendo Switch Česko High-Definition Multimedia Interface Nintendo Donkey Kong

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný