16. prosince 2021 00:40

První záběry z nové Hvězdné brány: Očekávaná hra navazuje na epické finále 7. série

Těšit se můžeme na zcela nový příběh, který však vychází z reálií slavného seriálu.

Letos v květnu byla představena nové hra Stargate: Timekeepers, ale fanoušci Hvězdné brány tehdy dostali jen tajemný teaser bez větších podrobností. Jelikož za ní stojí specialisté na strategie z vydavatelské společnosti Slitherine Software, dala se očekávat hra tohoto žánru a přesně to nakonec potvrzuje nová várka informací i krátké video z hraní.

Půjde o real-time taktickou strategii ve stylu slavných Commandos, ve které budeme ovládat šestici postav se speciálními vlastnostmi ve 14 příběhových misích odehrávajících se na rozsáhlých mapách, které nabídnou vždy více různých strategických řešení.

Timekeepers nebudou vyprávět žádný z už známých příběhů, ale nabídnou svůj vlastní s novými hrdiny. Navážou však na závěr sedmé sezony seriálu a bitvu o Antarktidu, ve které velitelka Eva McCain a její tým podporuje jednotku SG-1 v boji proti Anubisově flotile.

Následně se velitelka se svým týmem budou snažit navázat spojenectví s Unasy, jenže během boje proti novému Goa’uldskému vládci Dolusovi skončí uvěznění v časové smyčce a budou muset najít cestu ven. V týmu najdeme třeba špióna Sama Watsona, operátora dronů Derrecka Harpera, jaffskou bojovnici A'ta nebo posledního zástupce rasy Unas Xugga. „Úzce spolupracujeme se společností Metro Goldwyn Mayer a jsem přesvědčen, že příběh si zachová vysokou úroveň,“slíbil hlavní producent hry Neil McKenna.

Podle vývojářů by hra měla už na jaře 2022 vstoupit do betaverze, protože veškerý základní obsah už je hotový. Momentálně se ladí zvuk, dialogy a dabing – možná proto je první gameplay ukázka bez zvuku. Dodejme, že prozatím se počítá pouze s verzí pro PC.

Co říkáte na první ukázky strategie ze světa Hvězdné brány?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný