10. července 2019 14:27

Nintendo představilo nový a levnější Switch. Co bude umět a kdy se ho dočkáme?

Dlouho spekulovaná konzole je oficiálně na světě. Jmenuje se jednoduše Switch Lite.

Dlouhou dobu se o ní spekulovalo. Teď je oficiálně na světě. Menší a odlehčená verze populární konzole od Nintenda se začne prodávat 20. září za nižší cenu než originál - za 199 dolarů, tedy zhruba 4500 Kč. V čem bude jiná?

Lite verze bude určena pouze pro hraní na cestách, nebude tedy mít oddělitelné ovladače a nepůjde připojit skrze dokovací stanici k televizi či monitoru. Displej se o něco zmenší na 5,5 palce, místo původních 6,2 palce, rozlišení 720p však bude stejné. Vnitřní kapacita úložiště zůstane 32 GB, včetně možnosti rozšíření microSD kartou. Zachován byl i sluchátkový konektor.

Novinkou je nový úspornější procesor, díky kterému se má zvýšit kapacita baterie o 20 až 30 procent, zachován zůstal sluchátkový výstup, lehce upravené je rozložení prvků ovladače. Hrát na konzoli půjdou veškeré hry dostupné pro Switch, samozřejmě však v handheld režimu.

Bytelné plastové tělo se bude dodávat ve třech základních barvách - šedé, tyrkysové a žluté. Těšit se můžeme samozřejmě na různé speciální edice při příležitosti vydání nových herních pecek.

Zlákal vás Switch svou novou čistě přenosnou verzí?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný