22. února 2018 12:08

5 nejlepších vylepšení Kingdom Come: Deliverance, které vaší hře dodají, co jí dosud chybělo

Upravte si Kingdom Come: Deliverance k obrazu svému!

Taky zažíváte své velké středověké dobrodružstí? Český herní hit umí vtáhnout jako málokteré jiná hra – v jádru jde totiž o poctivé komplexní RPG ze staré školy, které však využívá možností dnešního herního nádobíčka. V některých věcech je však velice nekompromisní nebo i omezující – vše však řeší fanouškovské modifikace. Vybrali jsme ty nejlepší.

Pro jistotu ještě připomínáme, že si modifikace užijí pouze PC hráči. Některé změny v herních mechanismech se chytají i na konzole, tam je však třeba počkat na oficiální patch, který slibuje třeba možnost uložení hry při jejím vypnutí nebo snažší vylamování zámků.

Neomezené ukládání

Přísný systém ukládání je asi nejvíce diskutovanou vlastností Kingdom Come: Deliverance (KCD). Zemřít ve hře totiž můžete dost snadno, stejně jako se zaseknout kvůli nějakému bugu, kterých je ve hře stále habaděj. Mód s názvem Unlimited Saving vám umožní hru jednoduše kdykoli uložit v hlavním menu, i když zrovna nemáte v inventáři Sejvovici. Jste omezeni na 30 sejvů, po kterých budete muse začít přepisovat pozice, to je však více než dostatečná porce, což?

Perkoholik

Mód Perkaholic přidá do vývoje postavy nové perky pro Agility (Pohyblivost), Unarmed (Neozbrojen) a Bow skill (Lukostřelba). Pohyblivost sníží vaše zranění při pádech, Neozbrojen zvýší pohyblivost a sílu při pěstních soubojích a Lukostřelba zvýší přesnost sltřelby z luku nebo zvýší šanci na trefy do hlavy – a to se vyplatí!

Sektorové páčení zámků

null

Překonat zamčený zámek není ve hře zrovna snadnou záležitostí – obzvlášť pomocí ovladače. Trochu vám pomůže speciální mód, který vám dá vizuální nápovědu, abyste lépe drželi kurzor ve správné pozici. Nečekejte ale, že se rázem stanete mistry. Vývojáři však slibují, že herní mechanismus usnadní v chystaném patchi.

Dřevcové zbraně

Modifikace Restore Halberds vám umožní používat dřevcové zbraně jako primární výzbroj. Můžete se jimi vybavit, používat je oběma rukama nebo jen jednou v kombinaci se štítem; a to i na koni. Navíc je můžete opravovat jako všechny ostatní zbraně. Taky vám přibude sloupek ukazující vaši zkušenost s nimi, který je normálně skrytý.

Když hardcore, tak hardcore!

KDC umí být dost hardcore zážitkem a určitě moc neuspějete, když ji budete hrát hrdinským stylem "Hurá na všechny!" Vliv má jistě i fakt, že si nemůžete nastavit obtížnost. Ale proč si to dělat jednodušší, když si to můžete udělat těžší a ještě realističtější? Přesně tohle dělá mód příznačně nazvaný Dark Times. Tužší nepřátelé, vyšší ceny, méně učinné perky i zbroj. Cílem je prostě udělat z vás ještě větší nicku, která si svůj postup ve hře musí tvrdě odedřít. Tohle je středověk, ty měkoto!

Používáte už nějaké modifikace v KCD? A které?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný