24. listopadu 2020 14:18

Nerozbalená kopie Super Mario Bros. 3 se stala nejdražší hrou všech dob

Kolik by se za tu cenu asi dalo koupit nových next-gen konzolí?

Nerozbalená kopie hry Super Mario Bros. 3 z roku 1990 se stala nejdražší prodanou videohrou všech dob. Minulý pátek se vydražila za 156 tisíc dolarů, což v hrubém přepočtu dělá 3,5 milionu korun. Přihazování začalo na 62,5 tisících a o hru se utkalo dvacet zájemců. Super Mario Bros. 3 vyšel poprvé roku 1988 pro konzoli NES.

Aukci organizovala společnost Heritage Auctions, která vysvětlila úžasnou sběratelskou hodnotu rekordního kousku. Šlo totiž o vzácný design krabičky, kde bylo slovo Bros. umístěno na její levé straně, zatímco běžně bylo vycentrované. Krabička navíc byla v perfektním stavu, za což jí byla udělena známka Wata 9.2 A+, která hraje v prestižních aukcích velkou roli.

V rámci zmíněné aukce padl taky nejvyšší rekord za hru s tematikou Pokémon. Kopie hry Pokémon Red pro Game Boy se vydražila za 84 tisíc dolarů. Hlavním faktorem byl opět výborný stav balení, který dostal výtečný rating Wata 9.8 A++. Dosud byla držitelem aukčního rekordu kopie hry Super Mario Bros., prodaná letos v červenci za 114 tisíc dolarů.

Pokud vás stále zajímá, kolik by šlo za cenu nejdražší prodané hry pořídit nových konzolí, tak jsme to spočítali za vás. V dolarové ceně by to bylo 312 Xboxů Series X nebo PlayStationů 5.

Slušné, co?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný