29. července 2019 12:42

Nejděsivější hra roku ukazuje hrůzy temného lesa. Sledujte Blair Witch v prvních záběrech z hraní!

Zlo číhá opravdu na každém kroku.

Blair Witch patří mezi největší překvapení letošního roku. Hra na motivy slavného lesního hororu z roku 1999 se poprvé ukázala před pár měsící na veletrhu E3 a přitom vyjde už 30. srpna pro PC a Xbox. Hororoví specialisté z Blooper Team (Layers of Fear, Observer) na ní pracují už přes dva roky. Magazínu Game Informer konečně odhalili, jak bude vypadat samotné hraní.

Ocitneme se v kůži bývalého policisty Ellise Lynche, který coby člen pátracího týmu hledá v lese ztraceného chlapce Petera. Parťáka nám bude dělat vysílačka pro spojení s ostatními členy týmu, ovčák Bullet a samozřejmě taky nezbytná videokamera, která byla tak důlěžitou složkou ve filmovém zpracování.

Neméně důležitá bude videokamera i ve hře – pomůže coby noční vidění, budeme na ni moci prozkoumat, zda ta podivnost za stromem byla jen naše haluška nebo skutečný zlý duch, a hlavně pomocí přetáčení získáme schopnost vrátit čas. Jenže hra tím zdaleka nepřijde o svou nevypočitatelnost a prvek náhody, protože vývojáři upozorňují, že vrácená verze reality nemusí být zdaleka taková, jak ji očekáváme.

V lese budeme nalézat staré videozáznamy, kterými budeme moci měnit realitu kolem nás a které nám pomůžou v překonávání překážek. Dojde i na souboje s entitami, které nesnášejí světlo, takže baterka v ruce je základ!

Graficky vypadá Blair Witch skutečně úžasně, dobře působí i psí společník a hlavně z ukázky působí skutečně napínavě a hrůzyplně.

Jak se vám líbí první gameplay Blair Witch?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný