18. ledna 2022 14:53

Herní obchod dekády: Call of Duty nebo Warcraft budou patřit Microsoftu

Pod křídly Microsoftu se ocitnou kultovní herní značky jako Diablo, Warcraft nebo Call of Duty.

Suverénně největší herní obchod všech dob je na světě. Microsoft totiž oficiálně oznámil, že kupuje vydavatele Activision Blizzard za rekordní čásku 68,7 miliardy dolarů. Získá tak pod svá křídla herní značky World of Warcraft, Diablo, Call of Duty, Overwatch, Starcraft, Hearthstone nebo Candy Crush Saga.

Microsoft se tím stane třetí největší herní společností na světě po čínském Tencentu a japonském Sony. „Tento obchod bude hrát klíčovou roli ve vývoji našeho metaverza platforem,“uvedl šéf Microsoftu Satya Nadella.

Hned jak to bude možné, zahrneme maximální množství her od Activision Bllizzard v našem předplatném Xbox Game Pass a PC Game Pass, ať už to budou klasiky, nebo zcela nové tituly,“ ubezpečil Phil Spencer, šéf herní divize Microsoftu. Game Pass má momentálně zhruba 25 milionů předplatitelů, a jelikož se proslýchá, že podobnou službu chystá i konkurenční Sony a její PlayStation, chce Microsoft svou nabídku dále zkvalitnit.

Activision Blizzard si v poslední době prošel řadou skandálů, které se dotýkaly pracovních podmínek ve firmě i rozsáhlých kauz sexuálního obtěžování. Šéfem společnosti nadále zůstane Bobby Kotick, ale pouze po přechodnou dobu, kdy se bude zodpovídat přímo Spencerovi. Firma už hledá jeho nástupce.

Všechny naše týmy a jejich lídři musí zastávat naši kulturu, která se zavázala k inkluzi ve všech aspektech gamingu mezi zaměstnanci i směrem k hráčům. Těšíme se, že tuto kulturu rozšíříme i mezi týmy napříč Activision Blizzard,“prohlásil Spencer.

Zhruba před rokem Microsoft koupil jiného herního giganta ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů, pod který spadá třeba Bethesda, id Software nebo Arkane Studios. Mnoho hráčů se teď bude ptát, zda velké herní tituly od nově vlastněných studií bude Microsoft vydávat už pouze na Xbox a PC, nebo zda se dostanou i na jiné platformy.

Co říkáte na rekordní herní obchod?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný