7. dubna 2022 09:39

Max Payne hlásí velký návrat, který potěší všechny fanoušky herních klasik

Neprůstřelný hrdina se vrátí do akce... v lepší formě než kdy dřív.

První dva díly oceňované střílečky Max Payne se dočkají kompletních remaků. Postarají se o ně jejich původní vývojáři, tedy finský tým Remedy Entertainment, který se na spolupráci dohodl s aktuálním držitelem práv, kterými jsou Rockstar Games. Nové předělávky vyjdou pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Vývoj hry budou financovat právě Rockstar Games a rozpočet by měl odpovídat standardu, který mívají AAA hry od Remedy, tedy třeba tituly Control, Quantum Break nebo Alan Wake. Remaky poběží na enginu Northlight. Ten pohání Control nebo taky nedávno oznámeného Alana Wakea 2.

„Obě hry zanechaly hlubokou stopu a byly oslavovány pro svou neo-noirovou atmosféru, průlomový příběh a přestřelky s bullet-timem... Jsme ohromní fanoušci práce týmu Remedy a nemůžeme se dočkat až si zahrajeme jejich nové verze,“ píše se v oficiální tiskové zprávě.

První Max Payne vyšel v roce 2001, druhý s podtitulem The Fall of Max Payne pak v roce 2003. Zatím poslední třetí díl už pod hlavičkou Rockstar Games pak v roce 2012. Vývoj remaků je v úplném začátku. Kromě nich pracují Remedy na druhém Alanu Wakeovi, kooperativní akci Vanguard i hře ze společného vesmíru Wakea a Control.

Těšíte se?

Zdroj: Oficiální tisková zpráva

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný