2. července 2020 09:58

Marek Vašut se vrací do Mafie jako hlas Tommyho Angela. Jeho postava prošla značnou změnou

Dobrá zpráva pro fandy původního českého dabingu.

Je to oficiální! Marek Vašut bude hlasem hlavní postavy Tommyho Angela i v chystané předělávce první Mafie. Tím se definitivně potvrdilo, že nová česká verze staví na osvědčených dabérech, včetně Petra Rychlého, který se vrátí do role Tommyho parťáka Paulieho. Dalšími potvrzenými hlasy jsou Libor Hruška a Michal Holán.

Česky dabovaná verze nové Mafie je v tomhle směru konzervativní a hraje na nostalgii fanoušků. Ta anglická totiž všechny hlavní role přeobsadila, jelikož hercům snímala i herecké výkony a mimiku, takže potřebovala, aby jejich hlasy, podoba i pohyby rtů dokonale seděly.

"Hledali jsme proto herce, kteří by by dokázali zahrát svou roli nejen v dabingu, ale i v rámci motion capture," popsala produkční hry Nicole Sandoval. Do hlavní role Tommyho Angela vybrali Andrewa Bongiorna a nového dabéra získal ve všech jazykových mutacích s jedinou výjimkou, a tou je právě Česko.

Všichni herci prošli důkladným hlasovým školením, které jim mělo vštípit unikátní chicagský přízvuk. "Lost Heaven totiž není New York, je to Chicago – a spousta lidí, když si představí gangstery ze 30. let, pomyslí právě na mafiány z New Yorku," vysvětlila Sandoval. Nejvýraznějším prvkem mluvy mafiánů z Chicaga je tvrdší dikce, znělé R a u italských imigrantů samozřejmě taky typický nádech italštiny.

Nový Tommy Angelo by měl nabídnout díky dokonalejší mimice lepší pohled do duše člověka, který se zmítá mezi svou rodinou skutečnou - zde reprezentovanou jeho rozvinutějším příběhem s životní láskou Sárou - a rodinou z ulice, která ho víc a víc vtahuje do svých sítí. Andrew Bongiorno dokázal tuhle roli podle tvůrců z Hangar 13 skvěle naplnit.

Kdo si bude chtít hru vychutnat s originálním namluvením i přízvuky, bude mít možnost, jelikož hra bude kromě českého dabingu obsahovat i české titulky.

Co říkáte na návrat Marka Vašuta?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný