29. července 2020 21:56

Remake Mafie odhalil zvětšenou herní mapu. Rozšiřuje hlavně okolí města

Město nabídne více zákoutí, vyhlídek i zkratek při honičkách s policií.

Kompletní předělávka Mafie představila své pojetí města Lost Heaven, včetně kompletní herní mapy. Ta se nijak zásadně neliší od své předlohy, ale nabídne větší měřítko, takže město bude působit více jako metropole zasazená do kopcovitější krajiny s mnoha výhledy. To vše má být přístupné už od začátku hraní a zcela bez nahrávacích obrazovek.

Při srovnání se starou mapou zaujme změna názvosloví některých čtvrtí – New Ark bude nově North Park, z Hobokenu se stal Holbrook a Oak Hill bude nově Beech Hill. Přesunul se i ostrov s Robinson Parkem – tentokrát je na západním břehu řeky. Puntičkáři si všimnou, že se kousek posunul i Salieri's Bar, protože italskou čtvrť přetíná více ulic.

PLNÉ ROZLIŠENÍ MAPY ZDE

Oblast severně od města nabídne hustější síť silnic, nové vodní plochy i více chat či osamělých stavení. Závodní okruh se stane součástí města a bude vždy přístupný, takže doufáme, že by mohla být v pozdější fázi hry po absolvování příběhového závodu možnost se účastnit i nějakých dalších.

PLNÉ ROZLIŠENÍ PŮVODNÍ MAPY ZDE

Nové postranní uličky a další zkratky vám nabídnou více možností, když se budete snažit vyhnout policii, zatímco rohy a křižovatky byly vybudovány kvůli plynulejšímu jízdnímu zážitku, než který jste možná měli v původní hře. Studio Hangar 13 rovněž přepracovalo teplotní mapy hráčských cest, aby vidělo, které cesty se během misí využívaly nejčastěji, a na základě těchto dat byly změněny lokace některých úkolů. Díky tomu budete projíždět rozmanitým výběrem čtvrtí a zkoumat nové oblasti, než abyste pořád dokola jezdili po těch samých ulicích, jako byste denně dojížděli do práce,“ vysvětlují vývojáří na oficiálních stránkách.

Slibují taky větší atmosféru například v Chinatownu, který poznáme i podle obyvatel v ulicích. Větší kontrast má být mezi ulicemi ve dne, kdy budou plné lidí a taxíků a v noci, kdy zazáří neony barů a reklamních panelů. Ty poslouží i jako výrazný navigační prvek.

Co říkáte na novou mapu Lost Heaven?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný