1. července 2020 10:42

Mafia odhalila vylepšenou jízdu auty i novinky v závodech formulí

Nebude chybět manuální řazení nebo možnost přepínání realističnosti.

Pokud jste si užívali pocit z jízdy automobilovými veterány v originální Mafii z roku 2002, pak byste neměli být zklamaní ani z její chystané předělávky Mafia: Definitive Edition. Šéf jejího vývoje Nate Cox v rozhovoru pro oficiální PlayStation magazín popsal i novinky, které se budou týkat jízdního modelu.

Hráči si budou moci zvolit mezi dvěma módy, z nichž ten realistický přinese manuální převodovku, ale taky spotřebu paliva, takže budeme muset navštěvovat čerpací stanice, abychom doplnili nádrž. Simulace dojde tak daleko, že některé základní modely vozidel nebudou schopny vyjet některé z prudších kopců v Lost Heaven. Prostě nás se vším všudy přenese do začátků moderního automobilismu.

Co se týče modelu chování vozů, popsal ho jako mix první, druhé i třetí Mafie, protože na něm dělali stejní vývojáři se stejnou filozofii. Proto bychom měli hned po nasednutí do vozidla poznat jakou má hmotnost, výkon či odpružení.

Úplnou novinkou budou motocykly, na kterých se budeme prohánět i v rámci jednotlivých příběhových misí. Například uprostřed jedné z nich bude Tommy pronásledovat nepřátele na motorce a bude se vyhýbat kulkám, které budou nepřátelé pálit ze zadního okénka vozu. "Je to najednou úplně jiný zážitek," vysvětlil Cox.

Zmínil se také o nechvalně proslulé misi na závodním okruhu, na které si svého času mnoho hráčů vylámalo zuby pro její extrémní obtížnost, kterou později zmírnil opravný patch. Formule budou v předělávce hratelnější a hlavně mají být obaleny plnokrevnou atmosférou meziválečného závodění, včetně dramatičtějších filmečků, jak v krátkých prostřizích ukazuje už první trailer.

Věříte, že předělaná Mafia dokáže udělat z jízdy po Lost Heaven větší zážitek?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný