27. září 2016 11:11

Lothar a spol.: Vybrali jsme 4 největší hrdiny ze světa Warcraft. Který z nich se objeví v dalším filmu?

Legolas má konkurenci…

V minulém článku jsme se podívali na 4 největší záporáky světa Warcraft, a tak je logické, že nyní musí přijít řada na ty, kteří stojí proti nim. Ty největší klaďase. Skutečné hrdiny, kteří mnohdy přinesli ohromné oběti, aby pomohli chránit svůj lid a zbytek Azerothu proti démonům, orkům a dalším, kteří mu kdy hrozili. Kteří to jsou?

Lothar

S Anduinem Lotharem jsme se mohli seznámit už v prvním hraném filmu Warcraft: První střet. „Lev Azerothu,“ jak se mu ve hrách přezdívalo, se od malička kamarádil s králem lidí Llanem Wrynnem a tzv. Strážcem Azerothu, mágem Medivhem. V První válce vedl armádu lidí ze Stormwindu proti invazi orků, která nakonec skončila smrtí krále Llanea, ve druhé se pak stal Vrchním velitelem armád Aliance Lordaeronu, nakonec byl ale přemožen v legendárním boji s náčelníkem orků, Orgrimem Doomhammerem. Místo aby jeho smrt ale otřásla silami lidí, probudila v nich novou chuť bojovat a díky tomu nakonec orky eventuálně porazili. Lothar je právem považován za jednoho z největších válečníků všech dob a je maximálně pravděpodobné, že bychom právě s ním v případném pokračování ještě nějaký ten čas strávili.

Thrall

Thrall je dost možná nejslavnějším orkem všech dob. Ve filmu Warcraft: První střet jste ho mohli postřehnout pouze krátce, jako miminko. Později z něj však vyrostl silný lídr, který osvobodil zajaté orky a našel pro ně nový domov, který pojmenoval Durotar po svém otci. Zajímavostí je i jeho zbraň, legendární Kladivo zkázy, které mu daroval jeho mentor, Orgrim Doomhammer. Thrall se také účastnil bitvy proti démonům na hoře Hyjal, s malou pomocí dalších hrdinů zabil ďábelského Deathwinga a na svém kontě má nespočet dalších hrdinských činů. V čele Hordy tak hrdě stojí až dodnes, i když už pouze jako mentor a rádce.

Uther the Lightbringer

Uther the Lightbringer (Světlonoš) je jedním z nejoblíbenějších hrdinů Warcraftu 3. Uther se stal prvním paladinem během Druhé války, jeho schopnosti daleko přesahovaly pouhý zápal k boji, zároveň také pomohl zachránit nespočet životů a duší před jistou smrtí. Uther také pomáhal trénovat prince Arthase, ze kterého se později stal Král lichů. Arthas svého učitele nakonec zradil a zabil, když se Uther snažil bránit urnu s pozůstatky Arthasova otce. Jedná se o jednu z nejčestnějších postav celého Warcraftu!

Illidan Stormrage

A jsme ve finále. Velkých hrdinů ve světě Warcraft samozřejmě existují desítky, tím možná nejdůležitějším je ale v aktuálním datadisku World of Warcraft stoprocentně Illidan Stormrage. Narodil se jako noční elf, později se ale obětoval, aby pomohl porazit Plamennou legii během Války prastarých a stal se napůl démonem. Illidan je neobyčejně talentovaným čarodějem, pomohl také vycvičit novou skupinu elitních bojovníků zvanou Demon Hunteři a do dnešního dne stojí jako jeden z mála někde napůl mezi silami dobra a zla, vždy ochoten učinit obří oběti, aby dokázal porazit svého skutečného nepřítele, kterým je pro něj jen a pouze pán Plamenné legie, mocný titán Sargeras.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný