30. srpna 2016 12:30

Legion je tady! Přinášíme 4 největší důvody, proč je World of Warcraft po letech opět super

Návrat krále?

Herní sérii Warcraft asi netřeba představovat. I v dnešní době se jedná o fenomén, který drtivá většina hráčů důvěrně zná. World of Warcraft, do kterého se staré RTS hry postupně vyvinuly, už je s námi téměř dvanáct let a za tu dobu si prošel nespočtem změn. Vrchol však zažil pouze jeden, a to v roce 2008 s příchodem datadisku Wrath of the Lich King. Od té doby hra spíš stagnovala a počet hráčů postupně ubýval. Z 12 milionů se stalo 10, poté 8 a poslední známé číslo bylo dokonce už jen pouhých 5,5 milionu aktivních hráčů.

Aby toho nebylo málo, potkal se poslední datadisk Warlords of Draenor navíc s doposud asi největší vlnou kritiky jak od starých, tak i mladých hráčů a pomalu to začínalo vypadat, že doby největší slávy už jsou nenávratně pryč. Jenže to se psal rok 2015 a společnost Blizzard, která za hrou stojí, měla docela jiné plány. Tou dobou už totiž bylo v přípravě nejen filmové zpracování, ale zároveň i nová expanze, kterou společnost stylově oznámila na tehdejším Gamescomu. V Legion, jak zní název datadisku, se tvůrci rozhodli vyjít fanouškům vstříc a naservírovat jim vše, po čem už dlouhé roky toužili. Návrat Plamenné legie, oživení antihrdiny Illidana a v neposlední řadě také možnost hrát za nové povolání, tzv. Demon Huntera.

A jelikož už od včerejší noci mohou hráči volně vyrazit na kontinent Broken Isles a začít své postavy expit na nový maximální level 110, rozhodli jsme se dát do kupy 4 největší důvody, proč nám hra přijde opět svěží a super.

Příběh

Jasně, World of Warcraft nikdy netrpěl vyloženě špatným příběhem. Poslední datadisk ale rozhodně ničemu nepomohl a jen dva velké patche způsobily, že se děj jevil zkratkovitě a vlastně skončil dřív, než vůbec pořádně začal. V Legion se naštěstí tvůrci rozhodli vykašlat na kratší datadisky a místo toho se opět soustředí na plnokrevné vyprávění. To znamená, že datadisk bude delší a příběh bude lépe dávkovaný. Přidejte fakt, že většina úkolů už je nadabovaná, počet cutscén se oproti předchozím rozšířením znásobil a svět je nyní mnohem interaktivnější, no a máte zaděláno na jednoznačný úspěch.

Demon Hunteři

Tady není o čem přemýšlet. Všichni jsme si je přáli a nyní jsou konečně tu. Nové povolání sice nepřichází s žádnou novou převratnou hratelností, stojí za ním ale silná class fantasy a navíc krásně vyplňuje mezery, které za ty roky ve hře vznikly. Dva talentové stromy uspokojí jak milovníky tanků, tak i dps a u nového double jumpu ve spojení s glidem à la Batman za pomoci obřích démonických křídel pak pro změnu musí roztát naprosto každý!

Artefakty

Legendární Ashbringer, slavný Doomhammer nebo doposud neobjevený Apocalypse, tak znějí příklady názvů těch nejsilnějších a nejznámějších zbraní ze světa Warcraft. Nyní jsou naši hrdinové konečně dost silní, aby se jich chopili a pomocí nich zastavili Plamennou legii před postupem. Artefakty jsou skvělým přídavkem, který v Legion nahradil talenty a dále hráčům nabízí další velkou škálu customizace, která doteď nebyla jinde dostupná. Všechny zbraně jsou navíc volně transmogovatelné, tzn. že pokud se vám zrovna ten váš nelíbí, můžete jeho vzhled v klidu vyměnit za váš oblíbený a nelámat si s tím vůbec hlavu.

Nový svět, který budete chtít prozkoumat

Pokud vás podobně jako nás štvalo věčné sezení v garrison během hraní posledního datadisku, pak jistě uvítáte, že v Legion mají hráči opět plno důvodů, proč vyrazit do světa. Hlavní novinkou je tzv. scaling, kdy se všechny zóny na novém kontinentu Broken Isles přizpůsobují vaší aktuální úrovni. Nejenže si tedy můžete zvolit pořadí, v jakém budete jednotlivými zónami procházet, zároveň se k nim ale můžete později vracet i na maximální úrovni a stále vám budou mít co nabídnout. Dalším důvodem jsou pak World Questy, které se vám v jednotlivých lokacích odemknou ihned, jakmile získáte Friendly reputaci s danou frakcí. Ty nabízejí ještě lepší odměny a navíc se každý den obměňují, takže se vám zřídkakdy stane, že budete opakovat stejný quest dvakrát.

Je toho zkrátka plno a my tímhle článkem naťukli jen to nejhlavnější, pokud tedy chcete zažít válku s Plamennou Legií na vlastní kůži, neváhejte a vyrazte znovuobjevovat starý svět. World of Wacraft je totiž zpátky v celé své kráse a dost možná i silnější než kdy dřív.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný