21. října 2019 14:38

Unikla první fotka testovacího PlayStationu 5 i jeho ovladače. Čeká nás skutečná změna!

Číslo pět se promítne do designu konzole.

Nedávno Sony oficiálně oznámila, že jejich příští konzole se bude jmenovat jednoduše PlayStation 5 a vyjde před Vánoci příštího roku. V rámci odkrývání dalších podrobností jsme se dozvěděli, že by se finální podoba konzole neměla zásadně lišit od již známých obrázků devkitu neboli pracovní verze zařízení.

Tyto obrázky už kolují nějaký čas po internetu a teď se k nim přidal i leak fyzické podoby zařízení, které opět zaujme svým tvarem do V. Ten má odkazovat na římskou verzi čísla pět, ale taky má vylepšovat cirkulaci vzduchu v rámci chlazení.

Je jasné, že design finální verze jistě bude daleko usedlejší, s jinou volbou materiálů i s méně tlačítky – vývojáři totiž potřebují mít rychlejší přístup k různým provozním režimům. Každopádně konečně vidíme devkit ve fyzické podobě.

Unikla také fotka ovladače Dualshock 5. O něm už víme, že bude obsahovat nový systém haptické odezvy, který přenese vibrace přímo do páček a jehož triggery budou klást odpor na základě dění ve hře. Pokud by se pravost snímku potvrdila, znamenalo by to potvrzené spekulace, že dotyková ploška bude vybavena taky obrazovkou, což umožní nejen rychlejší zadávání textu, ale taky zásadní rozšíření možností interaktivity.

Co říkáte na uniklou podobu konzole a ovladače?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný