5. ledna 2023 17:00

Velký návrat The Last of Us: Nová hra se představuje na úžasném obrázku s obří lodí

Chystaná hra nás vrhne doprostřed apokalyptického světa, jak jsme ho doposud nepoznali.

Oslavovaná série The Last of Us oslaví letos v červnu desáté výročí, což zmínil v blogovém příspěvku její kreativní šéf Neil Druckmann, který je zároveň jedním ze dvou prezidentů studia Naughty Dog (taky Uncharted nebo Crash Bandicoot). Navíc připomněl, že už mají oba díly na kontě více než 37 milionů prodaných kopií a že vývojáři pilně pracují na nové hře z tohoto světa.

Nejblíže v kalendáři je vydání PC verze remasteru prvního dílu s názvem The Last of Us Part I, konkrétně 3. března. Na představení dalšího počinu si pak budeme muset počkat do konce roku 2023, a jak už je známo, půjde primárně o multiplayerovou záležitost. Druckmann se nicméně podělil alespoň o první nádherný concept art ze hry (v plné velikosti ZDE).

Můžeme si na něm vychutnat obří výletní loď uvízlou na souši, k níž po zpustlé ulici kráčí dvojice postav. Měřítko je skutečně impozantní a naznačuje, že by novinka měla být daleko otevřenější záležitostí než její předchůdci.

„Projekt vedený trojicí Vinit Agarwal, Joe Pettinati a Anthony Newman se rýsuje jako svěží a nový zážitek, který je však zakotven ve vášni Naughty Dog přinášet úžasné příběhy, postavy a hratelnost,“ slibuje Druckman.

Už v polovině ledna pak odstartuje seriálová adaptace první hry The Last of Us, v níž se hlavních rolí chopili Pedro Pascal (Joel) a Bella Ramsey (Ellie).

Zdroj: Blog studia Naughty Dog

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný