25. listopadu 2019 13:15

Kodžima chystá nejděsivější horor všech dob. Čím se nechá inspirovat?

Teprve nedávno vyšel Death Stranding a jeho tvůrce už myslí nad dalším kouskem, kterým přepíše videoherní dějiny.

Oslavovaný herní tvůrce odhalil naznačil další plány. Hideo Kodžima se hodlá vrátit k hororovému žánru, do něhož se nesmazatelně zapsal hratelnou ukázkou P.T., která měla předcházet děsivému titulu Silent Hills. Ten byl však nakonec zrušen. Krátký segment hry v temné chodbě tajemného domu si však získal kultovní pověst.

Kodžima se na svém Twitteru vyjádřil, že jeho cílem je vytvořit nejděsivější hororovou hru a jako svou hlavní inspiraci, z níž vycházel i při vývoji P.T., uvedl horor The Eye z roku 2002. Ten byl dle jeho slov tak silný, že ho nedokázal hrůzou dodívat.

Mylně sice uvedl, že se jedné o film thajský, protože vznikl v koprodukci Hong Kongu a Singapuru, v čem se však nemýlil, byl velký ohlas, jaký měl film mezi fanoušky hororu. Ostatně vznikla i dvě pokračování a dvě adaptace, jedna indická (2005) a pak taky americká (2005) s Jessicou Alba v hlavní roli.

Přiznivci Kodžimy teď doufají, že se tvůrce vrátí k původním konceptům ze Silent Hills a taky ke spolupráci se známým hororovým spisovatelem Džudžim Itóem, jehož vybrané knihy vyšly i v českém překladu. Ostatně Itó měl malou roličku i v aktuálním Death Stranding.

Sám Kodžima pošťouchl fanoušky nedávným rozhovorem pro Rocket Beans Gaming, v němž mimojiné řekl: "U filmových hororů můžete při sledování něčeho děsivého zavřít oči. Hry jsou ale jiné než filmy... jsou interaktivní. Kupředu se musíte pohnout sami."

Věříte, že Kodžima dokáže změnit žánr herního hororu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný