19. dubna 2024 13:10

Kingdom Come: Deliverance 2 nabídne všechno, co mělo být v prvním díle, ale chyběly na to peníze a zkušenosti

České studio Warhorse oznámilo druhý díl Kingdom Come: Deliverance

České herní studio Warhorse ve čtvrtek slavnostně odhalilo pokračování svého úspěšného hitu. Na akčním středověkém RPG, které zavede hráče do českých zemí před husitskými válkami, pracuje přes 250 lidí. Díky tomu vývojáři konečně mohli udělat Kingdom Come: Deliverance tak, jak si vysnili před více než deseti lety.

Důraz na realistické ztvárnění boje, reputační prvky nebo minihra při okrádání lidí a vylamování zámků jsou mechaniky, díky kterým si první díl Kingdom Come: Deliverance získal velkou oblibu. V každé oblasti záleželo na dosavadním postupu a pokud se hráč v kůži Jindřicha nechoval zrovna slušně, mohl za to čelit mnoha postihům. V případě násilí a loupeží dokonce skončit ve vězení.

Čtěte také: Smír s Blizzardem otevírá slavný Azeroth. Číňané si opět zahrají legendární videohru

Zvýšená obtížnost a absence autosavů dokázaly potrápit nejednoho hráče Kingdom Come: Deliverance, kteří pak zabořili hlavu do dlaní, když přišli o několikahodinový progres, protože si hru neuložili za pomocí spánku nebo slavné sejvovice.

I tohle bude součástí pokračování slavného českého titulu. Vývojáři v oznamovacím videu dokonce přiznali, že se tyto prvky dočkají vylepšení a rozšíření. „Můžete být okouzlující muž nebo zloděj. Cokoliv uděláte, lidé si to budou pamatovat a budou na to reagovat,“ upozorňují tvůrci v oznamovacím videu na YouTube.

Kingdom Come: Deliverance II má hráčům nabídnout i rozšířenou interakci. V případě, že měšťané utrousí komentář na Jindřichovu adresu kvůli jeho vzhledu nebo chování, on jim může odpovědět a třeba se i omluvit, že se večer opil v hospodě, a proto chodí po návsi nahý.

Dá se odhadovat, že si prošla proměnou i hlavní postava. Ze snímků poskytnutých studiem Warhorse je vidět, že Jindřich dospěl. Už to není ten nevinný a někdy i neschopný chlapec, který touží po dobrodružství a učí se šermovat. Tragický osud jeho rodiny a nájezdy kumánských bojovníků z něj naopak udělaly muže, který na některých záběrech působí jako drsňák.

Podle zveřejněné upoutávky se dá předpokládat, že Kingdom Come: Deliverance II nabídne i nové zbraně. V traileru je k vidění střelba z kuše za jízdy na koni anebo palná zbraň. Na jednom záběru herní postava dokonce střílí z hákovnice, kterou používali husitští bojovníci.

Mocná zbraň může být skutečným pomocníkem, protože správně namířená střela dokáže zničit krvelačnou skupinu nepřátel. Jenže jakmile padne rána vedle, může se z mohutné zbraně stát přítěž. Nabít takovou zbraň potrvá dlouho a nepřátelé rozhodně nebudou čekat, až se to Jindřichovi povede.

„Hra je mnohem větší. Původní první díl měl tři hodiny cutscén, nyní máme pět hodin. Příběh je delší a epičtější. Předtím to bylo o problémech malých banditů a vesnic, nyní je to o problémech králů,“ popisuje Vávra, jakým směrem by se mohla ubírat hlavní zápletka hry.

Kreativní ředitel Warhorse dále vysvětluje, že vývojáři nemuseli u druhého dílu dělat kompromisy. „Teď konečně pracujeme na tom, jak Kingdom Come: Deliverance mělo vypadat na začátku, ale my jsme to nemohli udělat, protože jsme neměli dostatek prostředků a zkušeností. Ověřili jsme si, že koncept funguje, a nyní hru můžeme dostat na úroveň, na které jsme ji vždy chtěli mít,“ říká Vávra.

Oproti prvnímu dílu se Jindřich ze Skalice, Jan Ptáček a další postavy dočkají českých hlasů od prvního dne. Přítomnost dabingu v Kingdom Come: Deliverance II oznámil v tiskové zprávě distributor hry, společnost Playman.

Rakouský vydavatel Deep Silver ani české studio Warhorse dosud neohlásili přesné datum vydání. Na konci traileru se pouze objeví rok 2024.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Warhorse Studios

VIDEO: Koncert hudby z Kingdom Come: Deliverance v O2 Universum

Jan Hrušovský

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný