7. dubna 2020 10:02

I ve hrách už najdete vzkaz, ať zůstanete doma v karanténě

Slavná herní studia dávají do svých her nejdůležitější vzkaz do časů pandemie.

Už brzy začneme ve videohrách spatřovat vzkaz, abychom v čase koronaviru zůstali doma. Jako první ho do svých her chystají vydavatelé jako Activision Blizzard, Codemasters či Rebellion. Akci iniciovalo DCMS, což je britské ministerstvo pro digitalizaci, kulturu, média a sport.

Jako první svou hru upravili Codemasters, konkrétně se jedná o bannery a brány v závodní hře Dirt Rally 2.0, na kterých najdou hráči vzkaz: "Zůstaňte doma. Zachraňte životy". Důvod je jednoduchý – hra je součástí balíčku her zdarma PS Plus na duben, takže ji tento měsíc spustí velké množství PlayStation pařanů.

Podobné bannery se už nasazují do titulů jako Candy Crush Saga a Sniper Elite 4. Co se týče Activision Blizzard, nabízí se populární série jako Call of Duty, Hearthstone, Overwatch, Warcraft či Starcraft.

Jelikož se iniciativa rychle rozjíždí, jistě se přidají další velcí vydavatelé, takže vzkaz uvidí hráči po celém světě v široké škále her. Otázkou zůstává, nakolik má smysl přesvědčovat hardcore pařany zaseklé u počítače či konzole, aby nechodili ven.

Už jste zahlédli vzkaz v některé z vašich her?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný