23. března 2020 15:37

Ital porušil přísnou karanténu a vyrazil ven. Policistům se vymluvil na Pokémony

Prostě si nemohl pomoct.

Koronavirová opatření mění zažité návyky lidí lidí po celé planetě. Obzvláště přísná jsou ta v Itálii, kde je situace stále velice vážná a umírají tam tisíce lidí. Přísný zákaz vycházení s minimem výjimek tam kontroluje policie, která se však stále setkává s případy jeho vážného porušování.

Třeba v oblasti města Como kousek od Milána, tedy v nejvíce postižené oblasti, chytila muže (31) s jeho dcerou, jak chodí městem a přitom neustále koukají do mobilu. Na otázku, co dělá s dítětem v době zákazu venku, odpověděl jednoduše: "Musím lovit pokémony!"

Poté, co policisté vstřebali jeho odpověď, museli vášnivého hráče Pokémon GO pokutovat a poslat ho zpět domů. Připojil se tak k dalším více než 43 tisícům Italů, kteří už byli ozbrojenými složkami přistiženi při porušování karantény. Jenom v období od 11. do 17. března zkontrolovala italská policie více než milion obyvatel.

Kdo se momentálně v Itálii pohybuje venku, musí to být schopen zdůvodnit – povolena je cesta na nákup potravin či léků nebo do práce. Zakazováno je jakékoli sdružování včetně obchodů, kam jsou lidé vpouštěni v intervalech.

Ačkoli se zdá, že by mohl počet nově nakažených v Itálii postupně klesat, nejpřísnější opatření tam budou platit minimálně do 3. dubna.

Přijde vám Pokémon GO jako pádný důvod pro porušování zákazu vycházení?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný