23. března 2020 15:37

Ital porušil přísnou karanténu a vyrazil ven. Policistům se vymluvil na Pokémony

Prostě si nemohl pomoct.

Koronavirová opatření mění zažité návyky lidí lidí po celé planetě. Obzvláště přísná jsou ta v Itálii, kde je situace stále velice vážná a umírají tam tisíce lidí. Přísný zákaz vycházení s minimem výjimek tam kontroluje policie, která se však stále setkává s případy jeho vážného porušování.

Třeba v oblasti města Como kousek od Milána, tedy v nejvíce postižené oblasti, chytila muže (31) s jeho dcerou, jak chodí městem a přitom neustále koukají do mobilu. Na otázku, co dělá s dítětem v době zákazu venku, odpověděl jednoduše: "Musím lovit pokémony!"

Poté, co policisté vstřebali jeho odpověď, museli vášnivého hráče Pokémon GO pokutovat a poslat ho zpět domů. Připojil se tak k dalším více než 43 tisícům Italů, kteří už byli ozbrojenými složkami přistiženi při porušování karantény. Jenom v období od 11. do 17. března zkontrolovala italská policie více než milion obyvatel.

Kdo se momentálně v Itálii pohybuje venku, musí to být schopen zdůvodnit – povolena je cesta na nákup potravin či léků nebo do práce. Zakazováno je jakékoli sdružování včetně obchodů, kam jsou lidé vpouštěni v intervalech.

Ačkoli se zdá, že by mohl počet nově nakažených v Itálii postupně klesat, nejpřísnější opatření tam budou platit minimálně do 3. dubna.

Přijde vám Pokémon GO jako pádný důvod pro porušování zákazu vycházení?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný