26. srpna 2021 11:17

Iron Man, Wolverine a Blade spojí síly v nové marvelácké hře. První trailer odhalil hlavní záporačku

Supehrdinský tým bude v taktické akční hře vzdorovat matce všech démonů.

Největší peckou letošního Gamescomu je nečekané představení nové hry z komiksového světa Marvel, která se jmenuje Marvel's Midnight Suns. Půjde o taktické tahové akční RPG ve stylu XCOM a pod hlavičkou 2K Games ho vyvíjí Firaxis Games. Ti stojí jak za zmíněným XCOMem, ale taky za zbožňovanou strategickou sérií Civilization.

Hra vychází z komiksové příběhové linie Rise of the Midnight Suns, která odstartovala v komiksech s Ghost Riderem v roce 1992. Se zmíněným Ghost Riderem se v ní spojili temnější hrdinové jako Blade, Dr. Strange nebo Johny Blaze, aby zastavili matku všech démonů Lilith, která bude hlavní hrozbou i ve hře.

Ta však celý příběh i tým rozšíří a přidá další hrdiny, jako jsou Iron Man nebo Captain America (celkově jich bude 13!), ale hlavně zcela nového hrdinu Lovce, který bude hráčovou postavou. Ten je zavrženým potomkem Lilith a také jako jediný ji byl schopen v minulosti porazit.

Do boje proti démonům se budeme vydávat vždy ve čtyřčlenné skupině a hlavní hrdina Lovec si bude moci do každé mise vybrat parťáky, kteří mu nejvíce vyhovují – každý z nich samozřejmě nabídne unikátní schopnosti.

Vývojáři se dušují, že hra není pouhou variací na XCOM, ale nabízí spoustu vlastních prvků – větší míru interakce, speciální útoky nebo třeba častější rozdělování skupiny a boj na několika frontách. Ve hře bude taky chybět prvek definitivní smrti, takže se nebudeme muset bát, že přijdeme o svou plejádu hrdinů.

Ústředím týmu bude Opatství, tajná základna Půlnočních sluncí, po které se mezi misemi budeme pohybovat v tradičním 3rd person pohledu, budeme navazovat vztahy s jednotlivými hrdiny a starat se, aby v týmu vládla správná chemie.

Midnight Suns vycházejí v březnu 2022 pro minulé i stávající generace konzolí PlayStation a Xbox, pro PC i Nintendo Switch. Už ve středu 1. září se pak můžeme těšit na první záběry z hraní.

Těšíte se?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný