8. února 2023 16:30

Další bojkot Rowlingové nevyšel. Čím nová potterovská hra všechny překvapila?

Další internetová iniciativa některých fanoušků Harryho Pottera se nesetkala s velkým úspěchem. O co šlo tentokrát?

Už v pátek vychází napjatě očekávané RPG ze světa Harryho Pottera s názvem Hogwarts Legacy. Hra už sbírá převážně pozitivní recenze u nás i ve světě, navíc majitelé deluxe edicí už ji mohou s předstihem hrát nebo streamovat. Přesto se objevila iniciativa, která nabádá k tomu hru bojkotovat. Hráči ji však převážně ignorují.

Na sociálních sítích se ozvala část potterovských fanoušků, kteří se rozešli s autorkou knih J.K. Rowlingovou kvůli jejím transfobním příspěvkům na sociálních sítích. Podle jejich názoru znamená hraní Hogwarts Legacy vyjádření podpory takovým názorům, proto je nutné hru cíleně ignorovat. Názor tlumočily i některé herní magazíny jako Polygon či Kotaku.

Výzva podle všeho nepadla na úrodnou půdu, jelikož Hogwarts Legacy naprosto válcuje herní streamovací službu Twitch, kdy ji v jediný moment sledovalo přes milion diváků, což je dokonce více, než měl dosavadní držitel rekordu Cyberpunk 2077. Hra navíc ovládla předprodeje na Steamu i v kamenných obchodech a vše naznačuje tomu, že půjde o velký komerční hit.

Samotná iniciativa dost sporným způsobem spojuje autorku kouzelnického světa J.K. Rowlingovou s vývojáři hry z Avalanche Software, respektive vlastníky práv z Warner Bros. Jsou to oni, kdo určují podobu a vyznění celé hry a také jim jdou na konto zisky z její koupě.

Hru samotnou lze jako transfobní označit jen stěží, když už při tvorbě hlavní postavy neomezuje hráče pohlavím a umožňuje mu vytvořit si hrdinku či hrdinku zcela podle jejich gusta – třeba jako ženu s vousy a mužským hlasem. Během hraní lze taky narazit na postavu Sirony Ryan, což je první transgender postava ve světě Harryho Pottera.

Zdroj: Forbes

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný