6. září 2021 11:03

Návrat hororové herní legendy je na spadnutí. Kde všude vyjde?

Čeká nás návrat do horského městečka Bright Falls, nad kterým visí tajemný černý mrak.

Pokud se nějaká hra může považovat za novodobou klasiku, pak je jí mysteriózní akční adventura Alan Wake, která vyšla před více než jedenácti lety. Už tento týden nás takřka s jistotou čeká oficiální oznámení jejího remasteru, v rámci kterého se poprvé dočkají taky hráči na PlayStationu.

Vylepšená verze vyjde konkrétně pro PC a novou i minulou generaci konzolí Xbox a PlayStation. Finské studio Remedy totiž v roce 2016 ukončilo úzkou spoluprácí s Microsoftem a následně od něho i vykoupilo práva na značku Alan Wake, z čehož bylo jasné, že s ní má další velké plány.

Je veřejným tajemstvím, že v Remedy pilně pracují na druhém dílu, na který lákalo i druhé placené rozšíření jejich nedávného hitu Control s názvem AWE. To propojilo světy obou her, když se do hledáčku Federal Bureau of Control dostal právě „prokletý“ spisovatel Alan Wake, chlápek, co má v jedné ruce pistoli a v druhé baterku, aby mohl bojovat se svými zhmotnělými nočními můrami.

Známý a spolehlivý herní insider Wario64 nasdílel únik zápisu v tchajwanském on-line obchodu Rakuten, který ukazuje datum vydání 5. října, základní cover nebo informaci, že hra bude mít věkový rating PEGI a ESRB.

Fanoušci už spekulují, zda se remaster představí v rámci prezentace PlayStation Showcase, která se koná ve čtvrtek 9. září od 22 hodin našeho času, nebo Remedy zvolí samostatné oznámení.

Těšíte se?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný