21. dubna 2020 14:53

Harry Potter přišel s kouzelným řešením, jak udržet hráče v karanténě

Je čas nastoupit do magického autobusu.

Celosvětově populární mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite to nemá v těchto dnech vůbec jednoduché. Stojí totiž na podobném principu jako Pokémon Go, takže vyžaduje po hráčích, aby běhali venku, sbírali příšerky a setkávali se s ostatními hráči při kouzelnických bitvách v pevnostech. A to v době karantény a omezeného setkávání není úplně dobrý nápad...

Ostatně přesvědčil se o tom třeba jeden Ital, který za lovení příšerek v Pokémon Go při zákazu vycházení dostal tučnou pokutu. Naštěstí Harry Potter přináší vlastní chytré řešení, které je přitom součástí knížek i filmů. Jde o záchranný autobus, v originále Knight Bus. Ten se objevuje všude, kde kouzelníci či čarodějky v naléhavé potřebě odvozu vystrčí ruku s hůlkou nad obrubníkem.

Ve hře umožní hráčům, aby se nemuseli přesouvat do skutečné herní pevnosti, ale mohli magické souboje s ostatními postoupit hezky z domova. Podobnou funkci už přidal právě i Pokémon Go, ale v jeho případě za takovou možnost musíte utrácet herní měnu, zatímco ve Wizards United je jízda v kouzelném autobusu zdarma.

Stačí na mapě ťuknout na nové tlačítko Knight Bus, které přesune hráče do pevnosti přímo v Bradavicích a tam už v souboji využít své runy a kouzla. Co je zajímavé, že záchranný autobus by měl ve hře zůstat i po odeznění pandemie.

Nasednete na kouzelný autobus?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný