7. března 2018 17:52

GTA 6 nabírá konkrétní podobu: Kde se bude odehrávat a kdy vyjde?

Hitová série od Rockstar Games nás možná vrátí do povědomého prostředí...

Je jasné, že letos věnují v Rockstar Games veškerou pozornost Read Dead Redemption 2, které vyjde 26. října. Část vývojářů už ale začíná pracovat na šestém díle populární gangsterky Grand Theft Auto. Její pátý díl totiž vyšel už před dlouhými pěti lety, a přestože díky online rozšířením zůstává stále svěží a dobře prodávaný, lidé v Rockstaru dobře vědí, že se jeho životnost pomalu chýlí ke konci.

Známý youtuberský kanál The Know teď tvrdí, že se dostal k tajným informacím přímo z vývojářského týmu. Šestý díl GTA podle něj nese kódové označení Project Americas a dočkáme se ho za tři nebo maximálně čtyři roky. Tvrdí taky, že zná to nejpodstatnější: Kde se bude hra odehrávat. Ano, má to být to Vice City neboli videoherní obdoba Miami, kterou už fanouškové série dobře znají. Měli bychom se ale podívat také do Jižní Ameriky, ze které do Vice City proudí hlavní zdroj tamních ilegálních příjmů – drogy.

Další zajímavostí je, že by hlavní postavou dalšího GTA údajně měla být žena. Jestli si zahrajeme za více postav a zda se vrátíme do osmdesátých let, navážeme v devadesátých nebo zda prostě bude příběh ze současnosti, však The Know neuvádí.

Všechno samozřejmě berte s velkou rezervou – youtuberský kanál nemusí být zrovna spolehlivým zdrojem informací. Zatím to ale všechno zní smysluplně a nedivili bychom se, kdyby to nakonec byla pravda.

Líbí se vám naznačené informace? A jaké GTA VI byste si přáli?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný