24. srpna 2020 14:30

Gotham Knights: 5 věcí, které potřebujete vědět o nové batmanovské hře

Poskládali jsme základní fakta o hře Gotham Knights – hratelné postavy, příběh, gameplay či úloha Sovího tribunálu.

Letošní akce DC FanDome byla skutečně výživná. Dočkali jsme se trailerů na nového Batmana s Robertem Pattinsonem, přestříhanou verzi Justice League, na hru Suicide Squad: Kill the Justice League a konečně taky na pokračování populární herní série Batman: Arkham, které se jmenuje Gotham Knights. Pojďme si shrnout pět základních věcí, které byste o ní měli vědět.

1) Noví hrdinové

Batman je mrtev, stejně jako policejní šéf Gothamu James Gordon. Město se rychle začíná propadat do chaosu, kterému může zabránit jedině čtveřice jeho spojenců. Zprávu o smrti Bruce Waynea si na mobilu v traileru přečte Jason Todd, známý pod hrdinským jménem Red Hood, kterého doplní ještě Robin (Tim Drake), Nightwing (Dick Grayson) a Batgirl (Barbara Gordon). Všechny čtyři charaktery budou hratelné a pomáhat jim bude i Batmanův bývalý komorník Alfred Pennyworth nebo kapitán Renee Montoya, jeden z mála policistů, kteří se ještě nenechali zkorumpovat.

2) Jiný vesmír

Přestože se jedná o pokračování série Arkham, tvůrci zdůrazňují, že nejde o stejné univerzum. Dočkáme se tak jiné verze Gothamu i hrdinů, což je v traileru vidět na novém vzhledu Red Hooda, ale třeba i Robina. Tvůrcům to umožní taky propojit různé nové elementy z batmanovského světa a pořádně rozpracovat, jak město postupně rozkládá zločinecká organizace Soví tribunál.

3) Hraní v kooperaci a speciální schopnosti

Příběh bude možné hrát sólově, ale i ve dvojici, kdy se druhý hráč může kdykoli připojit a zase odpojit a hra podle toho bude škálovat svou obtížnost, jak je vidět v první gameplay ukázce, v níž Batgirl vyrazí do zmrzlého centra města, které ničí Mr. Freze. Když dorazí na místo, do hry se připojí Robin.

Souboje i pohyb prostředím navazují, kde Arkham skončil, ale vidět jsou speciální schopnosti každé z postav. Batgirl vypouští netopýry nebo hází jakýsi chystý obušek, co si sám hledá nepřátele, Robin používá svou pokročilou hůl Bo, umí seslat ohnivý déšť a ovládá taky satelit Justice League, což mu umožnuje teleportovat se na krátké vzdálenosti.

4) RPG prvky

Milovníci levelů a čísílek se zaradují, protože hra obsahuje robustní RPG vrstvu. Nad každým soupeřem je vidět jeho level a statistiky o poškození létají vzduchem i při soubojích. Soupeři se budou škálovat v závislosti na vašem postupu, takže třeba souboj s Freezem bude jiný při levelu 10 a 20, kdy nebude jen silnější a odolnější, ale bude používat i šiřší škálu útoků i obran. Použití speciálních schopností bude omezené, taky v závislosti na levelu či používaném vybavení

5) Soví tribunál

Tajná zločinecká organizace se v komiksové verzi představila jako součást DR rebootu The New 52 z roku 2011. Dosud se objevila jen v seriálu Gotham, animáku Batman vs. Robin z roku 2015 a ve hře Lego DC Super-Villains. Členové tribunálu, který působí v Gothamu od pradávných časů, unášejí dětské vystupující z cirkusů a vytvářejí z nich superzabijáky, kteří čekají uspaní v rakvích na své vypuštění a bezvýhradné plnění rozkazů svých pánů. Záběry z traileru ukazují, že se můžeme těšit na jejich početnou skvadru.

Gotham Knights vyjdou příští rok pro PC, PS4, Xbox One, PS5 a Xbox Series X.

Těšíte se?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný