28. března 2019 12:43

Pána prstenů čekají nové videohry! Jako první je na řadě Glum

Vývojáři prozradili, o čem bude novinka ze Středozemě.

Už v roce 2021 bychom se měli převtělit do šedavé kůže Gluma, ikonické postavy z fantasy ságy od J. R. R. Tolkiena. Herní studio Daedelic Entertaiment totiž oznámilo titul The Lord of the Rings: Gollum, který nebude mobilní hříčkou, ale plnokrevnou akční adventurou pro PC a konzole. Podiváme se navíc na dosud nezpracované období, kdy už jeho mysl ovládal prsten, ale ještě nepotkal hrdiny, které známe z knih a filmů.

Hlavním prvkem hry bude rozdvojená osobnost hrdiny, kdy v něm soupeří Sméagol s jeho temným protipólem. Mnoho situací tak půjde řešit dvěma způsoby, velký důraz dostane plížení.

Silný příběh doplní originální stylizace, která nebude odvozena od filmů, ale spíše od knižních ilustrací, takže se jistě nedočkáme dabingu či motion capturingu od Andyho Serkise. Na hře momentálně pracuje menší tým o zhruba 35 lidech, pohánět ji bude Unreal Engine.

Daedalic získal větší porci práv na svět Středozemě a momentálně už připravuje další hru. Nabízí se zpracování nějaké další ikonické postavy jako Gandalfa, Aragorna, Gimliho nebo Legolase.

Těšíte se na videoherního Gluma? A za kterého dalšího hrdinu byste si rádi zahráli?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný