2. prosince 2020 11:25

Fortnite startuje novou éru, které přidává populární hrdiny a mění herní mechaniky

Dorazí i Baby Yoda nebo Grogu, chcete-li.

Fortnite právě startuje novou éru s poditulem Chapter 2: Season 5, která dostala podtitul Zero Point. Přidává do hry bojovníky z rozličných realit, aby spojili síly proti následkům nepovedeného experimentu s ničivými důsledky. Mezi nimi je i hrdina z předaleké galaxie Mandalorian se svým malým parťákem Grogu, ovládajícím Sílu.

Nový update nabízí širokou škálu bojovníků, na rozdíl od toho uplynulého, který se soustředil na hrdiny z univerza Marvel. Nechybí mezi nimi ani bizarní figura s názvem Mancake the fightng Flapjack, což tolik nepřekvapí od hry, která dala světu bojující banán. Epic zároveň slibuje, že bude postupně přidávat další známé licencované tváře.

Změny doznal i samotný ostrov. Exploze takzvaného zero pointu přidala apokalyptickou poušť nebo džungli. Mezi nové zbraně lze počítat i Amban odstřelovačku, kterou používá Mandalorian nebo Night Hawk, která umožňuje sledovat nepřátele.

Hratelnost nejvíce promění nová struktura questů. Cílem bude pomáhat obyvatelům ostrova před novou nestabilní realitou – hráči mohou plnit jejich úkoly a zakázky nebo si je samotné najmout jako parťáky, či je dokonce vyzvat na souboj o cenné trofeje. Novým platidlem jsou pak bars, které vyděláte plněním úkolům, eliminací nepřátel apod. Utrácet je pak půjde nejen za vylepšení, ale třeba taky výzvědné služby.

Vyzkoušíte novou kapitolu Fortnite?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný