23. března 2020 10:43

Formule 1 pokračuje online. Skuteční jezdci závodí v oficiální videohře

Pandemie přenesla formule do virtuálna, kde jsou možná zajímavější než ve skutečnosti.

Koronavirus ruší a odkládá takřka všechno a nejslavnější formulové závody F1 nejsou výjimkou. Piloti do svých monopostů usednou nejdříve v létě, ovšem fanoušci dostanou alespoň nějakou náhradu. Všechny zrušené závody se totiž odjedou virtuálně.

Vybrané jezdecké hvězdy se poměří v narychlo upravené sérii F1 Esports Virtual Grand Prix v oficiální videohře šampionátu F1 2019. Velká cena Bahrajnu se jako první vzorový závod odjela už tento víkend, a přestože nenabídla komplexnost skutečného sportu, tak na samotném okruhu byla možná zajímavější. Přesvědčit se o tom můžete v kompletním záznamu závodu nebo v krátkém sestřihu toho nejlepšího.

Závod byl nastaven na polovinu své skutečné délky, takže se jelo 28 kol a všichni dostali stejně nakonfigurované vozy, aby byl závod spravedlivější než ve skutečnosti. Ve startovním poli byl mix opravdových formulových závodníků z různých soutěží, legend minulosti, ale i celebrit či e-sportových specialistů.

Zvítězil nakonec talentovaný čínský jezdec Guanyu Zhou ze seriálu F2 v barvách Renaultu, druhý dojel bývalý jezdec F1 Stoffel Vandoorne, třetí profesionální GT jezdec Philipp Eng. Krásný souboj o čtvrté místo předvedla mladá vycházející hvězda F1 Lando Norris s hvězdným závodnickým youtuberem Jimmy Broadbentem.

Ze skutečných hvězd se účastnili třeba ještě Nicholas Latifi nebo Nico Hülkenberg. Ve startovním poli nechyběl ani Nicholas Hamilton, bratr šestinásobného šampiona FT Lewise Hamiltona.

Další zrušené závody F1 se pojedou na podobné bázi v přímém přenosu skrze Twitch a YouTube s komentářem, rozhovory i studiem. Příště na řadě je 5. dubna Grand Prix Austrálie. Následovat by měl Vietnam, Čína, Nizozemí, Španělsko a Monako.

Začátek skutečné sezony F1 by se měl odehrát o víkendu 5. až 7. července v Ázerbájdžánu, což však ani zdaleka není jisté a jako pravděpodobnější se momentálně jeví i zrušení dalších závodů či celé sezony.

Budete sledovat sezonu F1 alespoň virtuálně?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný