13. srpna 2020 11:30

Herní novinka Fall Guys se stala nečekaným hitem letošního léta

Jednoduchá nová hra Fall Guys dobývá internet.

The Last of Us 2, Ghost of Tsushima, dokonce ani na PC čerstvě vydaný Horizon Zero Dawn. Tím pravým herním králem letošního léta se, zdá se, stala až přímočará plošinovka Fall Guys. Tu vyvojáři vydali 4. srpna a je zdarma ke stažení pro všechny, kdo vlastní PS Plus, nebo za poplatek na Steamu.

Hra se každopádně stala okamžitě po vydání nesmírně populární. Na Twitchi dosahuje rekordních čísel sledovanosti, rozšířila se rovněž mezi youtubery, streamery, ale i profesionální gamery, a tak nějak teď vlastně pomalu dobývá celý internet. A v čem že spočívá její kouzlo?

Je totiž strašně jednoduchá a přístupná. Princip hry spočívá v tom, že jste na začátku hry spojeni s dalšími 59 lidmi z celého světa, následně je vám vybrána aréna a vaším úkolem je se svojí postavičkou doběhnout skrze nejrůznější překážky až do cílové čáry. Pakliže to stihnete mezi prvními, postupujete do dalšího kola. Když vypadnete, můžete ihned hrát s novými lidmi. Tento proces se následně opakuje, dokud nevzejde vítěz. A protože jsou tratě krátké, nikdy se nestihnete nudit. Navíc sledovat ostatní, jak padají nebo jsou například sraženi z dráhy obří gumovou koulí, je celkem k nezaplacení.

Tvůrci do budoucna přislíbili nové postavy, úrovně i nástrahy. Díky mikrotransakcím i prodejům hry se navíc vývojářský tým může rozšířit, takže hra bude podporována ještě na dlouhé roky dopředu. A co vy, už jste tomuhle nejnovějšímu fenoménu dali šanci?

Hru zakoupíte na Steamu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný