28. srpna 2020 20:40

Dragon Age 4: Slavná fantasy sága pokračuje, první velká upoutávka láká na nová monstra

Čtvrtý díl Dragon Age bude pro slavnou herní fantasy ságu velkým krokem vpřed.

Herní studio BioWare v minulosti patřilo díky hrám Star Wars: Knight of the Old Republic či Mass Effect k těm nejoslavovanějším vývojářským týmům na světě. Jenže po třetím Mass Effectu, kdy velký počet hráčů nebyl nadšený ze samotného závěru série, a následných přešlapech jako nenáviděný Anthem nebo vysmívaná Andromeda, už většina lidí BioWare nadobro odepsala. Poslední šanci na vykoupení tak představuje pokračování slavné fantasy Dragon Age, které bylo oznámeno v roce 2018.

Dragon Age 4 zatím nemá oficiální název, ani datum vydání – podle spekulací však hra nedorazí na pulty dřív jak na jaře roku 2022. První teaser, kdy hra teprve vstupovala do produkce, pak končil slovy The Dread Wolf Rises, díky kterým máme alespoň hrubou představu, o čem nová hra bude.

Jako záporák by se totiž měla vrátit mezi fanoušky populární postava Solase, elfa, který doprovázel hlavní postavu Inkvizitora ve třetím díle. Podle různých indicií bychom pak měli prozkoumat království Tevinter a jeho okolí, tedy část světa Thedas, která se zatím v žádné předchozí hře neobjevila.

Studio BioWare čerstvě vypustilo do světa novou upoutávku, která nabízí především rozhovory s tvůrci a také pár concept artů, jež slibují masivní města, temné zlověstné hrady, nádherné podvodní světy a samozřejmě i draky. Trailer rovněž potvrdil Solase, jehož vzhledu je tentokrát věnována velká pozornost.

V podstatě se tak potvrdilo, že je produkce na čtvrtém Dragon Age v plném proudu, zároveň je však ještě příliš brzy na gameplay, nebo nějaký cinematic, který by nám mohl přiblížit, jak bude hra vypadat, nebo o čem konkrétně bude. Spolu s tím je také třeba zmínit, že novináři v minulosti z různých rozhovorů zjistili, že by hra mohla nabídnout online aspekt, který by byl dokonce povinný. Údajně nás ale nečeká další Anthem – což je asi dobrá zpráva.

Nový trailer Dragon Age 4:

První teaser Dragon Age 4:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný