8. září 2020 10:13

Herní nadšenec upravil Dooma tak, aby šel hrát na displeji těhotenského testu

Legendární střílečka už běžela na všem možném... ale na těhotenském testu?!?

Doom už se podařilo spustit na všem možném – viděli jsme ho na obrazovkách prastarých telefonů, na displejích zrcadlovek, na iPodu, na virtuálním počítači ve světě Minecraftu, nebo dokonce na panelu označovače lístků v MHD. Dokázat ho rozběhnout v plně funkční verzi na titěrné obrazovce elektronického těhotenského testu je však úplně jiná liga, dokonce jiný sport.

Povedlo se to šikovnému programátorovi pod přezdívkou Foone, který si zahrál Doom pomocí bezdrátové klávesnice na monochromatickém displeji s rozlišením 128 x 32 pixelů. Jen musel vyladit nastavení obrazovky, aby na ní byly vidět obrysy prostředí nebo nepřátel.

Zdá se vám nemožné, že by těhotenský test zvádl 3D střílečku, přestože 27 let starou? Foone se pokusil přeprogramovat jeho procesor, ale nešlo to, tak ho nahradil jiným a musel vyměnit taky původní displej, protože ten neměl dostatečné rozlišení.

Vnitřnosti nakonec musel umístit samostatně, ale slibuje, že finální verzi se mu do něho podaří vměstnat, aby byl zážitek skutečně kompletní.

Solidní, co?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný